-:-

Dodano: 5 czerwca 2021

Przegrana z Chrobrym na koniec sezonu

Grupa Azoty SPR Tarnów przegrała ostatni ligowy mecz w tym sezonie i zachowała swoją pozycję w tabeli. Tarnowianie zakończyli obecny sezon na 12. miejscu i jest pewne, że w kolejnym swoje mecze również będą rozgrywać na superligowych parkietach.

Grupa Azoty SPR Tarnów – Chrobry Głogów / PGNiG Superliga

Mecz rozpoczął się od kilku nieudanych akcji obu drużyn. Dopiero w 3 minucie pierwszą bramkę zdobył zawodnik gości, Jakub Orpik, ale kilka sekund później odpowiedział Rennosuke Tokuda. Obie drużyny postawiły na mocną obronę, dobrze spisywali się także bramkarze, Patryk Małecki i Michał Kapela.  Zawodnicy z pola popełniali wiele błędów – obserwowaliśmy zarówno przechwyty piłek, jak i nieudane kontrataki. Przez pierwsze 10 minut żadna z drużyn nie zdołała wypracować przewagi większej niż 1 bramka. Dopiero w 14. minucie po kontrataku Adama Babicza udało się to zawodnikom Chrobrego Głogów [4:6]. Chwilę później ten sam zawodnik podwyższył wynik do 4:7 i o czas poprosił trener Marcin Janas.

W 19 minucie sędzia podyktował pierwsze dwuminutowe wykluczenie – ukarany został Dawid Krzywicki, a na linii 7. metra pojawił się Rennosuke Tokuda. Japończyk nie wykorzystał jednak rzutu karnego i po 20 minutach gry mieliśmy wynik 6:9. W 26. minucie po rzucie Kacpra Majewskiego gospodarzom udało się złapać kontakt do rywali – mieliśmy 10:11. Minutę przed końcem pierwszej części spotkania o czas poprosili jeszcze trenerzy zespołu z Głogowa. Zawodnicy udali się do szatni z rezultatem 12:14.

Po zmianie stron przez jakiś czas utrzymywała się dwubramkowa przewaga. Gra obu zespołów nie zmieniała się – mocna obrona i sporo błędów. Szansę na odrobienie strat tarnowianie otrzymali w 36 minucie, kiedy na ławkę kar na 2 minuty odesłany został Jakub Orpik, Chwilę później jednak siły na boisku wyrównały się – tę samą karę otrzymał Kamil Pedryc. Minutę później sędzia podyktował 2 minuty dla Mateusza Wojdana i tarnowianie musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu. W 40. minucie mieliśmy wynik 15:19 i był to ostatni dzwonek dla gospodarzy, aby wziąć się w garść i odwrócić losy tego spotkania.

15 minut przed końcem spotkania goście prowadzili 5 bramkami i sytuacja tarnowian stawała się nie do pozazdroszczenia. W 47. minucie o czas poprosił Marcin Janas z nadzieją, że tego dnia uda się jeszcze wyszarpać punkty. Odrobienie 7 bramek przewagi głogowian na 11 minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego wydawało się jednak zadaniem nie do wykonania. Do tego w bramce rewelacyjnie spisywał się Michał Kapela, na tym etapie gry broniący ze skutecznością 45%.  Przez ostatnie 10 minut spotkania goście nie dawali szans tarnowianom na odrobienie jakichkolwiek start. 4 minuty przed ostatnim gwizdkiem głogowianie prowadzili już 10 bramkami, a ostateczne miejsce w lidze gospodarzy tego spotkania miały rozstrzygnąć wyniki pozostałych meczów rozgrywanych w tym samym czasie. Mecz w Tarnowie zakończył się wynikiem 24:34 i tarnowianie zachowali swoją 12. pozycję w tabeli PGNiG Superligi.

Grupa Azoty SPR Tarnów – KS SPR Chrobry Głogów [24:34].

Grupa Azoty SPR Tarnów: Liljestrand, Ciochoń, Małecki – Sikora, Tokuda 4, Majewski 1, Wojdan 1, Sanek 2, Wajda 1, Dadej , Kużdeba 7, Pedryc 1, Kniazeu 6, Mrozowicz, Klamrzyński, Yoshida

KS SPR Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Krzywicki 4, Grabowski 4, Zdobylak, Warmijak, Klinger, Babicz 10, Przysiek 2, Tylutki, Marszałek 4, Tilte 4, Orpik 3, Jamioł 1, Bekisz 2.