-:-

Dodano: 17 września 2021

Przełamanie KPR Gwardii Opole!

W pierwszej minucie spotkania – karą dwóch minut został ukarany Paweł Kowalski, za faul na Arkadiuszu Ossowskim. Gracze MMTSu nie wykorzystali jednak rzutu karnego. Wynik spotkania rzutem z II-giej linii otworzył Przemysław Zadura. Wyrównał Arkadiusz Ossowski. Pierwsze pięć minut spotkania – to dobra gra w obronie obydwu zespołów. Po bramce Łukasza Kucharzyka w 6 minucie – Gwardia Opole wyszła na prowadzenie 4:2. Po faulu Korneckiego na Zadurze – grający w osłabieniu MMTS stracił kolejne dwie bramki autorstwa Mauera i ponownie Kucharzyka. W 15 minucie spotkania – Bartosz Nastaj pięknym rzutem z biodra zdobywa piątą bramkę dla MMTSu. Wynik spotkania 7:5.

W drugiej części I-wszej połowy – za faul na Jędrzeju Zieniewiczu – karą dwóch minut został ukarany kapitan zespołu z Opola – Mateusz Jankowski. Grającej w osłabieniu Gwardii Opole – w znakomity sposób pomógł Jakub Ałaj (zastępujący kontuzjowanego Adama Malchera), który dwoma skutecznymi obronami zatrzymał napór grających w przewadze zawodników MMTSu. W 22 minucie – rzut karny za faul na Ryszardzie Landzwojczaku wykorzystuje Bartosz Nastaj i zdobywa ósmą bramkę dla graczy z Kwidzyna. Kolejną (drugą w tym spotkaniu) karą 2 minut został ukarany Mateusz Jankowski – a skuteczny Nastaj z karnego doprowadza do remisu po 9. Gwardię na prowadzenie ponownie wyprowadza Michał Milewski, który w 25 minucie wykorzystuje rzut po kontrze. Wyrównuje – po raz kolejny skuteczny w szeregach gości – Bartosz Nastaj. Do przerwy prowadzenie Gwardii Opole – 12:10.

Przemysław Zadura otwiera wynik spotkania w drugiej połowie spotkania. Odpowiada Jędrzej Zieniewicz. Kolejne dwie bramki padają łupem graczy z Opola, którzy wychodzą na prowadzenie – 15:12. Na bramkę Nastaja z karnego – odpowiada Paweł Kowalski. W 35 minucie – za faul na Arkadiuszu Ossowski dwuminutową karą zostaje ukarany – Przemysław Zadura. Z Karnego myli się jednak – dotąd skuteczny Bartosz Nastaj. W 39 minucie – wynik spotkania 17:16 dla Gwardii Opole. W 41 minucie – po skutecznej obronie w bramce Jakuba Ałaja – Gwardii Opole wyprowadziła kontrę, którą miał finalizować Maciej Zarzycki. Został jednak bezpardonowo zatrzymany przez Michała Pereta, który za faul na rozgrywającym z Opola otrzymał czerwoną kartkę. Na czterobramkowe prowadzenie „Gangu Kuptela” wyprowadza Paweł Kowalski. W 44 minucie – wynik spotkania 21:17.

Gracze MMTSu po mimo usilnych starań nie potrafili długo zniwelować czterobramkowej straty. Udało się to dopiero w 48 minucie – kiedy skutecznie ze skrzydła (po dobrym momencie w obronie drużyny gości) trafił Robert Orzechowski. W 55 minucie wynik spotkania na 25:22 – podwyższa Maciej Fabianowicz. MMTS w ostatnich minutach spotkania kilkukrotnie rzuca na bramkę Jakuba Ałaja – ale robi to bezskutecznie. Gwardia wygrywa pierwszy mecz w sezonie – 26:24.

Gwardziści po trzech spotkania mają na koncie 3 punkty. Kolejny mecz podopieczni trenera Rafała Kuptela – rozegrają na wyjeździe, kiedy to w najbliższą sobotę (25.09) zmierzą się z drużyną TORUS Wybrzeże Gdańsk.

MVP Spotkania – Fabian SOSNA (KPR Gwardia Opole)

KPR Gwardia Opole – MMTS Kwidzyn – 26:24 (12:10)

KPR Gwardia Opole: Ałaj, Lellek – Sosna 3, Fabianowicz 2, Zarzycki 2, Klimków 2, Jankowski 1, Zadura 2, Scisłowicz, Bączek, Milewski 1, Morawski, Stefani, Kucharzyk 2, Kowalski 5, Mauer 6

Trener: Rafał Kuptel

Kary: 10 minut

Karne: 3/3

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek – Kornecki, Grzenkowicz 2, Orzechowski 7, Krieger 1, Peret, Zieniewicz 1, Kutyła 1, Majewski, Guziewicz 3, Ossowski 4, Nastaj 5, Szyszko, Landzwojczak, Jankowski

Trener: Zbigniew Markuszewski

Kary: 6 minut, czerwona kartka: Michał Peret