-:-

Dodano: 20 listopada 2016

Przełamanie w Lubinie

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin przełamali serię meczów bez zwycięstwa, pokonując dziś pewnie Meble Wójcik Elbląg (16:9). Znakomite zawody rozegrał bramkarz miedziowych Patryk Małecki.
Wynik spotkania otworzyli goście, a konkretnie Mikołaj Kupiec silnym rzutem z drugiej linii. Również z drugiej linii odpowiedział Nikola Dżono. Na prowadzenie miedziowi wyszli w szóstej minucie, kiedy ze skrzydła rzucił Łukasz Kużdeba. Dwie minuty później o czas poprosił trener zespołu gości, Jacek Będzikowski. Dobrze grające w obronie Zagłębie prowadziło 3:1 i nie zamierzało na tym poprzestawać. W bramce kolejne piłki odbijał Patryk Małecki, a jego koledzy skutecznie kończyli kolejne akcje ofensywne.
20161120-pa3_2868W dziesiątej minucie gospodarze prowadzili już 5:1. W kolejnych fragmentach meczu lepiej prezentowali się goście, którzy zniwelowali straty do dwóch bramek – 6:4 w 15. minucie. Później znów do głosu doszli lubinianie, którzy postawili mur w obronie, co pozwoliło wyprowadzać kontry, z których najczęściej trafiali skrzydłowi. Sześć minut przed końcem pierwszej połowy na tablicy wyników było 11:6, a do przerwy podopieczni Pawła Nocha i Adriana Anuszewskiego wygrywali 16:9!
20161120-pa3_2788W drugiej połowie pierwsza bramka padła z rzutu karnego, wykonywanego przez Arkadiusza Moryto. To właśnie skrzydłowi rzucali najwięcej bramek dla miedziowych. Po drugiej stronie brylował Łukasz Kużdeba oraz Jan Czuwara. Goście robili co mogli, ale w bramce szalał Patryk Małecki, skutecznie powstrzymując kolejne ataki elblążan. W pewnym momencie przewaga Zagłębia wzrosła do dziewięciu bramek, ale zawodnicy z Elbląga złapali wiatr w żagle i zmniejszyli straty do wyniku – 20:16. W końcówce lubinianie znów odskoczyli, Paweł Noch wpuścił zmienników, a ci kontynuowali dobrą grę swojej drużyny.
Spotkanie Zagłębie Lubin – Meble Wójcik Elbląg 29:19
MVP meczu: Patryk Małecki (Zagłębie)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 3, Przysiek , Kużdeba 4, Szymyślik 5, Mrozowicz 1, Czuwara 5, Wolski, Gudz , Bartczak 1, Dżono 4, Moryto 6.
Meble: Dudek, Ram, Fiodor – Malczewski, Dorsz 1, Janiszewski 5, Szopa, Nowakowski 1, Olszewski 1, Piotr Adamczak 2, Kupiec 2, Żółtak 1, Moryń 5, Tórz 1.
Sędziowie: Mariusz Marciniak, Piotr Radziszewski, Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski