Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 lipca 2020

Przemysław Mrozowicz w Grupa Azoty Tarnów!

Lewy rozgrywający Przemysław Mrozowicz podpisał roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejny rok, z Grupą Azoty Tarnów. 24-letni zawodnik był reprezentantem kadry narodowej – juniorskiej, następnie młodzieżowej oraz kadry seniorskiej B.

Przemysław Mrozowicz Grupa Azoty Tarnów / PGNiG Superliga piłka ręczna

Mrozowicz spędził trzy i pół sezonu w superligowym klubie MKS Zagłębie Lubin, zdobywając ponad 200 bramek dla miedziowych. Przez ostatnie miesiące był jednak wzmocnieniem niemieckiej drużyny 2 Bundesligi VfL LübeckSchwartau, prowadzonej przez Piotra Przybeckiego. Dobry początek w niemieckich barwach przerwała sytuacja epidemiczna związana z COVID-19:

Po przejściu do VfL Lübeckazagrałem cztery dobre mecze i wybuchła epidemia, która była przyczyną wcześniejszego zakończenia rozgrywek – informuje Przemek.

Po złożeniu propozycji dołączenia do Grupy Azoty Tarnów przez Dyrektora Sportowego Krzysztofa Mogielnickiego, Mrozowicz zdecydował o dołączeniu do tarnowskiego klubu:

Wybrałem Grupę Azoty Tarnów, ponieważ lubię wyzwania i chciałbym, żeby ten klub znalazł się na wyższej pozycji w tabeli, bo w pełni na to zasługuje. Tarnów dysponuje nową halą, na mecze przychodzi liczna grupa kibiców, do zespołu dołącza nowy, doświadczony trener, który z Kaliszem osiągnął świetny wynik – to tylko kilka elementów, które miały wpływ na moją decyzję. Mam nadzieję, że wraz z moimi nowymi kolegami z drużyny, osiągniemy satysfakcjonujący wynik w sezonie 2020/2021. Ja dam z siebie wszystko. Po pierwszej rozmowie z Krzysztofem Mogielnickim i przedstawieniu przez Niego wizji budowania zespołu, uznałem, że Tarnów będzie bardzo dobrym miejscem do kontunuowania swojej kariery sportowej – powiedział Mrozowicz po podpisaniu kontraktu.

Rozgrywający z entuzjazmem patrzy na zbliżający się sezon:

W Tarnowie jest młoda drużyna, która pragnie zwycięstw, mam nadzieję, że swoją osobą pomogę w realizacji celów. Chciałbym wnieść duże zaangażowanie, wolę niestrudzonej walki, pomóc w obronie, ale również w ataku. Jestem głodny gry. Chcę współtworzyć waleczny zespół, który nigdy się nie poddaje.

Dyrektor Sportowy, Krzysztof Mogielnicki, również wierzy w umiejętności Mrozowicza:

Mrozu to zawodnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych, który oprócz dobrego rzutu z drugiej linii, dobrze radzi sobie w środku obronny, na czym szczególnie nam zależało. Obserwowaliśmy tego zawodnika od ponad roku. Ma za sobą ciężkie pierwsze półrocze w Zagłębiu Lubin, gdzie otrzymywał mało szans na grę, później natomiast nastąpił dobry krok w jego rozwoju zawodowym – wypożyczenie na drugą część sezonu do VfL Lübeck-Schwartau, gdzie zaczynał regularnie występować. Chcemy dać Przemkowi szansę na odbudowanie, ponieważ wierzę, że jego kariera może rozwinąć się na nowo –zauważył Mogielnicki.

Przemysław Mrozowicz rozpocznie współpracę z drużyną od 20-ego lipca, czyli od momentu startu drugiej części okresu przygotowawczego Grupy Azoty Tarnów.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: