-:-

Dodano: 2 lutego 2019

PRZERWANA PASSA PIOTRKOWIANINA

Piotrkowianin przegrał z Gwardią Opole 23:25 (9:14) w spotkaniu 16. kolejki PGNiG Superligi. Tym samym goście przerwali serię czterech ligowych zwycięstw z rzędu naszej drużyny. Na 35 sekund przed końcem nasi szczypiorniści przegrywali jednym trafieniem i mieli piłkę. Popełnili jednak dość prosty błąd.Gwardia już po dziesięciu minutach prowadziła 5:0, a piotrkowski zespół nie mógł złapać właściwego rytmu. Gospodarze nie poddawali się jednak, stopniowo zmniejszali różnicę. Trener Dmytro Zinchuk ryzykował grając siódemką zawodników w polu i zostawiając pustą bramkę. To przynosiło zamierzone efekty. Gwardia przestała grać skutecznie, a Piotrkowianin rozwijał skrzydła. Na minutę przed końcem, po trafieniu z karnego Marcina Szopy zrobiło się 23:24 i gospodarze mieli jeszcze szansę na remis, ale pogrzebali nadzieje na zdobycz punktową ze względu na nieprawidłową liczbę graczy na parkiecie.

– Gra się całe sześćdziesiąt minut. Szkoda tego początku. Przespaliśmy pierwszy kwadrans i później musieliśmy gonić wynik. Co do ostatniej akcji nie chcę tutaj na gorąco się wypowiadać. Było nas za dużo na boisku i sędziowie orzekli, że piłka należy się Gwardii. Mamy dużo rzeczy do przemyślenia – powiedział po spotkaniu szkoleniowiec piotrkowskiej drużyny.

Piotrkowianin – Gwardia Opole 23:25 (9:14)
Piotrkowianin: Schodowski 1, Procho – Mróz 1, Woynowski 1, Iskra 2, Szopa 12/5, Kaźmierczak 2, Swat, Nastaj 2, Surosz 1, Andreou, Pożarek, Sobut 1, Pacześny.