-:-

Dodano: 20 maja 2017

Puchar: 81 bramek

W ostatnim meczu sezonu, KPR Gwardia Opole uległa w rozgrywkach o Puchar PGNiG Superligi  KS SPR-owi Chrobremu Głogów 40:41. Po raz pierwszy w tym sezonie opolscy kibice byli świadkami dogrywki.
Gwardziści twardo weszli w ten mecz, przy świetnej dyspozycji Mateusza Zembrzyckiego – w 7 minucie prowadzili już 4:1, a dwie minuty później aż 6:1. W ciągu 60 sekund stracili jednak dwie bramki i na wszelki wypadek o czas prosił Rafał Kuptel. To zmobilizowało Gwardzistów, którzy przystąpili do dalszego natarcia. Na półmetku pierwszej odsłony prowadzili już pięcioma trafieniami. Ale od tego momentu dramatycznie spadła skuteczność opolan, a rozstrzelał się Kamil Sadowski i w 26 minucie na tablicy wyników wyświetlał się remis 16:16. W bramce pojawił się Adam Malcher. Twarda gra Gwardzistów w obronie sprawiła, że na minutę przed końcem odsłony na ławce kar wylądowali Kacper Adamski i Karol Siwak. Ostatecznie połowa zakończyła się wynikiem 17:18.
Już na początku drugiej części Gwardziści zaczęli odrabiać straty. 3 minuty po wznowieniu gry prowadzili już dwoma bramkami. Ale tylko przez chwilę, Kamil Sadowski na spółkę z Rafałem Stacherą, robili “swoje” w tym spotkaniu. Na półmetku drugiej części głogowianie prowadzili 22:24. Ale Gwardziści mozolnie odrabiali straty, co przy świetnej dyspozycji Malchera, dało nadzieję na wygraną w tym meczu. Podobnie jak w poprzednim pojedynku i w tym, dużą rolę odegrał Karol Siwak, autor 9 bramek. Opolanie w tym meczu zagrali bardzo zespołowo. Jeszcze na trzy minuty do końca przegrywali dwoma trafieniami, ale jak przystało na prawdziwych Gwardzistów, walczyli do końca. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:32.
Po pięciu minutach dogrywki spotkanie wciąż nie było rozstrzygnięte przy wyniku 35:35. Obie drużyny walczyły bramka za bramkę, widowiskowe parady obu bramkarzy ratowały raz jedną, raz drugą drużynę. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 38:38 i po raz pierwszy w tym sezonie byliśmy świadkami rzutów karnych.