-:-

Dodano: 19 listopada 2017

Puchar EHF: Azoty bliżej gry w fazie grupowej

Po fantastycznej walce Azoty-Puławy pokonały w pierwszym meczu III rundy Pucharu EHF duńskie Team Tvis Holsebro 30:27. Znakomitą partię rozegrał w bramce puławian Valentyn Koshovy.

Pierwsze minuty sobotniego pojedynku nie zapowiadały wygranej miejscowych. Duńczycy grali na niesamowitej skuteczności i praktycznie każdy rzut oddany w kierunku bramki gospodarzy kończył się golem. W 11 minucie, po trzecim trafieniu Petera Ballinga goście prowadzili 8:5. W tym momencie między słupkami Azotów-Puławy nastąpiła zmiana i Daniela Dupjachanca zastąpił Koshovy. Jego udane interwencje pozwoliły miejscowym na odrobienie start i w 14 minucie po trafieniu Bartosza Jureckiego było po 8. Chwilę później Jurecki trafił na 9:9 i niestety od tego momentu na kilka minut w ekipie puławskiej coś się zacięło. Doświadczeni Duńczycy skorzystali z przestoju bardzo skwapliwie i w 22 minucie wygrywali 14:9. Końcówka pierwszej odsłony to znacznie lepsza gra Azotów-Puławy. Niesieni fantastycznym dopingiem puławianie odrobili lwią część strat i po goli Witalija Titowa schodzili na przerwę z jedną bramką straty.

Początek drugiej odsłony to znów skuteczna gra miejscowych. W 34 minucie puławianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie (18:16). Kolejne minuty to wymiana ciosów i jedno-dwubramkowa przewaga gospodarzy. W 45 minucie po kolejnej skutecznej akcji Jureckiego przewaga wzrosła do trzech goli (23:20). W ostatnim kwadransie puławianie utrzymywali wynik, choć mieli szanse na wyższe prowadzenie. W 59 minucie Duńczycy zniwelowali jednak starty do jednego gola (28:27). Na szczęście w ostatnich minutach trafienia Jureckiego i Adama Skrabanii pozwoliły odnieść trzybramkowe zwycięstwo.

Jedynym minusem tego pojedynku jest strata Koshovego, który w końcówce meczu przerywając kontratak gości zobaczył czerwoną, a chwilę później niebieską kartkę.

Azoty-Puławy – Team Tvis Holstebro 30:27 (14:15)
Azoty-Puławy: Dupjachanec, Koshovy – Skrabania 6, Seroka 6, Jurecki 5, Titow 4, Panic 3, Prce 3, Podsiadło 2, Kuchczyński 1, Grzelak, Masłowski, Kasprzak.
Holstebro: Gade, Bergerud – Hansen 5, Balling 5, Svavarsson 4, Hauskov 4, Ostlund 4, Bramming 3, Kildelund 2, Nielsen, Karlsson, Sidelmann, Porup.