-:-

Dodano: 17 maja 2017

Puchar: Górnik odrobił stratę

W drugim meczu o Puchar PGNiG Superligi, KPR Gwardia Opole uległa Górnikowi Zabrze 28:29. Opolanie tym samym utracili szansę na awans do finału rozgrywek.
Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia Gwardii 3:1, a już w pierwszych minutach swoją dobrą dyspozycję zaznaczył Adam Malcher. Po piętnastu minutach gry Gwardziści prowadzili 8:4 i interweniował Ryszard Skutnik. Ekipa z Opola kontrolowała wynik spotkania przez całą odsłonę, a nie mylił się tego dnia Lemaniak. Po 25 minutach opolanie mieli aż pięciopunktową przewagę. Zabrzanie próbowali odrabiać straty, zbliżyli się co prawda na dwa trafienia, ale Gwardziści nie odpuszczali. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 17:13.
Od początku drugiej odsłony zabrzanie mozolnie odrabiali straty. Tradycją stało się już, że nie do zatrzymania był Marek Daćko. Problemy w bramce zaczął mieć Malcher. Rafał Kuptel postawił na Mateusza Zambrzyckiego i młody bramkarz zaprezentował paradę widowiskowych interwencji. Nie pomogło to jednak Gwardzistom, którzy mieli ogromne problemy z wykończeniem ataku. Po raz pierwszy opolscy trenerzy interweniowali w 47. minucie, gdy prowadzenie KPR Gwardii stopniało do jednej bramki 24:23. Końcówka meczu oscylowała na poziomie remisu, ale podobnie jak w pierwszym spotkaniu o Puchar PGNiG Superligi, dosłownie w ostatnich sekundach ustalił się wynik – na 28:29 trafił Daćko.
KPR Gwardia Opole – NMC Górnik Zabrze 28:29 (17:13)
KPR Gwardia Opole: Malcher, Zembrzycki – Lemaniak 7, Siwak 6, Łangowski 3, Tarcijonas 7, Mokrzki, Zadura 4, Bąk, Morawski 1, Adamski.
NMC Górnik Zabrze: Galia, Kornecki – Daćko 9, Tomczak 5, Niedośpiał, Bushkou 3, Tatarinstev 5, Gliński 2, Adamuszek 3, Tokaj 2, Ścigaj.