-:-

Dodano: 11 maja 2017

Puchar: Pogoń liderem grupy Suzuki

Szczypiorniści Sandry SPA Pogoni odnieśli zwycięstwo 25:22 nad KPR RC Legionowo i samodzielnie prowadzą w grupie Suzuki w walce o triumf w Pucharze Superligi. W najbliższą sobotą zmierzą się na wyjeździe z Meble Wójcik  Elbląg.

Pierwsza część spotkania to strzelecki pojedynek Wojciecha Zydronia z Mikołajem Krekorą w bramce KPR RC Legionowo. Popularny Zyga z chirurgiczną precyzją egzekwował rzuty karne, a rzadko myli się także z gry. W pierwszych 30. minutach zdobył prawie połowę bramek zespołu, a szczecinianie do przerwy prowadzili 13:12.
Nim dobrze rozpoczęła się druga odsłona podopieczni Rafała Białego i Sławomira Fogtmana szybko dorzucili 3 bramki prowadząc w 33 minucie 16:12. Mecz pod kontrolą układał się praktycznie do 50. minuty, kiedy to za sprawą dwóch bramek z rzędu Bartosza Konitza szczecinianie prowadzili 24 – 18. W ostatnich 10 minutach spotkania w obozie gospodarzy wkradła się niepotrzebna nerwowość, jednak przyjezdni zdołali odrobić tylko część strat. Kiedy udało się przedrzeć przez szyki obronne w bramce zatrzymywał ich dobrze dysponowany tego dnia Edin Tatar. Ostatecznie mecz zakończył się sukcesem szczecinian, którzy wygrali 25:22 i umocnili się na pozycji lidera i są bliżej awansu do Finału Pucharu Superligi.

Sandra Spa Pogoń: Tatar – Bruna, Radosz 1, Wąsowski, Bosy 2, Krysiak 2, Konitz 5, Zaremba 4, Kniazeu 2, Zydroń 9 (5/5), Fedeńczak