-:-

Dodano: 23 kwietnia 2017

Puchar: Powrót Zagłębia

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin w drugiej połowie przegrywali już różnicą sześciu bramek, aby zaliczyć znakomity finisz i wygrać 29:27. Tym samym po pierwszej kolejce miedziowi zapisali w swoim dorobku dwa punkty w tabeli Grupy Suzuki Pucharu PGNiG Superligi.

2017.04.23 Lubin Pilka reczna PGNiG Puchar Superlig sezon 2016/2017 MKS Zaglebie Lubin - Piotrkowianin Piotrkow Trybunalski N/Z Mikolaj Szymyslik Foto Pawel Andrachiewicz / PressFocus 2017.04.23 Lubin Handball PGNiG Superliga Cup season 2016/2017 MKS Zaglebie Lubin - Piotrkowianin Piotrkow Trybunalski Mikolaj Szymyslik Photo Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Pierwszą bramkę lubinianie zdobyli w piątej minucie za sprawą Michała Stankiewicza. Wcześniej Patryka Małeckiego goście pokonali dwukrotnie. Dwie minuty później na tablicy wyników było już 1:5 i o czas dla swojej drużyny poprosił Paweł Noch. Strzelecką niemoc miedziowych dopiero w 12. minucie przełamał Przemysław Mrozowicz, dając sygnał do ataku swoim kolegom. Cztery minuty później ten sam zawodnik dał miedziowym remis po 6. Na pierwsze prowadzenie w meczu lubinianie wyszli w 18. minucie, kiedy ze skrzydła trafił Łukasz Kużdeba. Goście prowadzenie odzyskali, po bramce Łukasza Achruka w 24. minucie – 9:10. Chwilę później ekipa z Piotrkowa odskoczyła na trzy trafienia i do przerwy wygrywała właśnie taką różnicą.
Druga połowa zaczęła się podobnie jak pierwsza. Lepiej prezentowali się goście, którzy już na początku zaczęli budować swoją przewagę. Cztery minuty po zmianie stron było już 13:19 i o czas po raz drugi poprosił Paweł Noch. Lubinianie powoli niwelowali straty i na pięć minut przed końcem przegrywali  25:27, co dawało nadzieje na korzystny wynik. Kontaktową bramkę zdobył po kontrze Mikołaj Szymyślik, a chwilę później na remis trafił Arkadiusz Moryto. Do końca pozostawały trzy minuty. Goście stracili piłkę w ataku, co wykorzystali miedziowi. Prowadzenie Zagłębiu dał Jan Czuwara, kolejną piłkę obronił Patryk Małecki i lubinianie byli bliżej zwycięstwa. Sprawę wygranej przesądził atomowym rzutem z drugie linii Przemysław Mrozowicz.
MVP meczu: Arkadiusz Moryto (Zagłębie)
MKS Zagłębie Lubin – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:27 (12:15)
Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Moryto 9, Bondzior 2, Czuwara 3, Dżono , Mrozowicz 6, Stankiewicz 2, Szymyślik 4, Bartczak 1, Kużdeba 1, Pawlaczyk , Wolski, Gudz, Pietruszko 1.
Piotrkowianin: Schodowski, Banisz – Mróz , Woynowski 3, Iskra , Swat 4, Góralski 1, Surosz 3, Andreou 1, Krawczenko 1, Pożarek , Achruk 5, Makowiejew 1, Tórz 1, Pacześny 5, Nastaj 2.
Sędziowie: Andrzej Gratunik, Mariusz Wołowicz, Delegat ZPRP: Ryszard Matuszewski