Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 września 2016

Puchar w Zabrzu

Dzięki porozumieniu pomiędzy klubami i Europejską Federacją Piłki Ręcznej ustalono, że oba mecze drugiej rundy eliminacji Pucharu EHF odbędą się w Zabrzu.
Przypomnijmy, że rywalem Górnika jest A.C.C. Filippos Verias, niekwestionowany mistrz tego kraju i zdobywca Pucharu Grecji. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 października o godz. 18, a rewanż rozegrany 9 października o godz. 17. Kibice mogą się więc szykować się na wielkie emocje w Hali Pogoń przy ul. Wolności 406.
A.C.C. Filippos Verias to grecki klub wielosekcyjny. Szczypiorniści w ubiegłym roku pojedynkowali się w Challenge Cup. Swoją przygodę zakończyli w najlepszej szesnastce grając między innymi z S.L. Benfica. Pierwszy mecz Portugalczycy wygrali aż 20 bramkami (34:14). W rewanżu to Grecy byli górą (26:23),ale ich rywale grali mocno rezerwowym składem.
W poprzednich latach zawodnicy z Verias grali również w finale tych rozgrywek europejskich w 2003 roku. O wiele bardziej udany był miniony sezon rozgrywek lokalnych: Filippos zdobył podwójną koronę – mistrzostwo i puchar Grecji. W tegorocznych rozgrywkach Grecy pokonali czarnogórskie HC Budvanska rivijera. Grecy zwyciężyli 30:24 (15:15). W rewanżu w  wydawało się, że górą będą gospodarze, którzy do przerwy prowadzili aż 15:10. W drugiej jednak części spotkania Grecy byli na tyle zmotywowani i żądni zwycięstwa, że ostatecznie wygrali 26:28.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: