-:-

Dodano: 20 maja 2017

Puchar: Zinchuk zakończył zawodniczą karierę

Szczypiorniści Piotrkowianina pożegnali sezon 2016/2017 zwycięstwem. Pokonali Meble Wójcik Elbląg 33:23 (18:13). Sportową karierę zakończył tym meczem grający trener Piotrkowianina Dmytro Zinchuk.

Tylko przez pierwszy kwadrans mecz był wyrównany, później Piotrkowianin zaczął dyktować warunki na boisku. Bardzo dobrze w piotrkowskiej bramce spisywał się doświadczony Artur Banisz, a jego koledzy z drużyny rzucali gola za golem.
Trzy bramki w pierwszej połowie zdobył żegnający się oficjalnie z boiskiem Dmytro Zinchuk. Grający szkoleniowiec Piotrkowianina dwukrotnie pokonał bramkarza gości z rzutów karnych, a raz zademonstrował akcję, którą przez wiele lat czarował na polskich boiskach.
W drugiej połowie przewaga Piotrkowianina nadal nie podlegała żadnej dyskusji. Wynik spotkania ustalił Zinchuk, po efektownej wrzutce. – Nasz trener nigdy tak chyba wysoko nie wyskoczył – śmiał się po meczu Stanisław Makowiejew. To była 1206 bramka Zinchuka na polskich boiskach, 973 w Superlidze i 753 dla Piotrkowianina!
– Nie mogłem sobie wyobrazić lepszej końcówki kariery. Wspaniała publiczność pożegnała mnie w taki sposób, że nie mogłem powstrzymać łez. Nawet najtwardszy facet uroniłby łzę. Nie odchodzę z tego klubu – od nowego sezonu będę szkoleniowcem – powiedział bohater wieczoru Dmytro Zinchuk.
Piotrkowianin – Meble Wójcik Elbląg 33:23 (18:13)
Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz 4, Zinchuk 4/2, Iskra 2, Swat 2, Góralski 2, Nastak 2, Krawczenko 3, Pożarek 3, Achruk 1, Makowiejew 3, Tórz 1, Pacześny 2, Wędrak 2, Surosz 1.
Karne: 2/2
Kary: 16 min (Zinchuk, Nastaj, Pożarek, Makowiejew, Tórz, Pacześny, Surosz, Procho)
Meble Wójcik: Ram, Dudek – Dorsz 2, Paweł Adamczak 7/3, Janiszewski 7, Nowakowski 2, Olszewski 1, Piotr Adamczak 1, Malandy, Kupiec 1, Żółtak, Moryń 1/1, Michał Tórz 1