-:-

Dodano: 15 marca 2017

Puławy za mocne na Gwardię

W 22. serii PGNiG Superligi KPR Gwardia Opole uległa KS Azotom Puławy 24:30. MVP meczu wybrany gracz Azotów Puławy Bartosz Kowalczyk.
Mecz rozpoczął się bardzo nerwowo i bardzo wyrównanie po obu stronach boiska. Po dziesięciu minutach gry Gwardziści wyszli na dwubramkowe prowadzenie 6:4. Kontratak zaczęli puławianie, wyrównując na 8:8, a gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu bez dwóch graczy. Interweniował Rafał Kuptel, a wynik wciąż oscylował w granicach remisu. Dopiero w końcówce odsłony bezlitośni okazali się goście, a opolanom nie pomogły nawet fenomenalne interwencje Adama Malchera. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się czterobramkowym prowadzeniem szczypiornistów z Lubelszczyzny 13:17.
Przez pierwsze cztery minuty drugiej odsłony Gwardziści mieli problemy ze skutecznością w ataku, co przy wspaniałej postawie Vadima Bogdanova dało gościom aż siedmiobramkowe prowadzenie 13:20. Ponownie interweniował trener Kuptel.Gwardziści dzielnie walczyli z przeciwnikiem, ale doświadczeni rywale nie zamierzali oddać prowadzenia. Tradycyjnie już w drużynie Gwardii dobre zawody rozegrali Anotni Łangowski i Przemysław Zadura oraz drugi mecz z rzędu Mateusz Morawski. Niestety duże problemy w ataku i zbyt wiele strat opolan sprawiły, że ze zwycięstwa 24:30 cieszyli się goście z Puław.
Gwardia: Malcher – Lemaniak 1, Adamski, Siwak 2, Łangowski 6, Bąk, Tarcijonas 1, Jankowski, Zadura 5, Mokrzki 4, Morawski 5.
Azoty: Bogdanow, Koszowy, Zapora – Petrovsky, Kuchczyński 1, Łyżwa 2, Kubisztal 1, Skrabania 2, Przybylski 4, Grzelak 1, Kowalczyk 5, Krajewski 5, Jurecki 3, Prce 2, Sobol 4.