-:-

Dodano: 8 lutego 2017

Trzy punkty jadą do Puław

Piłkarze ręczni Zagłębia Lubin stawili czoła trzeciej drużynie PGNiG Superligi. Jednak po zaciętym meczu to Azoty Puławy mogą cieszyć się z wygranej i trzech punktów, zdobytych na hali w Lubinie.
Na trafienie Jana Sobola mógł odpowiedzieć Jan Czuwara, jednak nie wykorzystał rzutu karnego. Chwilę później było 0:2, a bramkę zdobył Nikola Prce. Ten sam zawodnik podwyższył na 0:3. W piątej minucie wynik po stronie miedziowych otworzył Krzysztof Pawlaczyk.  To dało sygnał do ataku i przed upływem dziesięciu minut lubinianie doprowadzili do remisu. Na prowadzenie chwilę później gospodarzy wyprowadził Jan Czuwara. Po dobrym okresie gry i prowadzeniu 8:7 w szeregi miedziowych wkradł się chaos. Gospodarze zaczęli popełniać błędy, nie wykorzystywali dogodnych sytuacji. Goście skorzystali z rozprężenia lubinian i wyszli na prowadzenie 8:11. Podopieczni Pawła Nocha i Adriana Anuszewskiego w porę się obudzili i zmniejszyli straty do jednej bramki. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy atomowym rzutem z drugiej linii Mikołaj Szymyślik doprowadził do remisu po 13. Przed drugą połową wynik był sprawą otwartą, bo do przerwy było 16:18.
Goście drugą część spotkania zaczęli podobnie, jak pierwszą – od mocnego uderzenia. Nie minęły dwie minuty, a puławianie powiększyli przewagę do czterech bramek. Taka przewaga Azotów utrzymywała się przez blisko kwadrans, ale lubinianie nie zamierzali składać broni. W 44. minucie o czas, przy wyniku 22:24, poprosił Marcin Kurowski. Minutę później kontaktową bramkę zdobył Jan Czuwara i Zagłębie wróciło do gry. Dziesięć minut przed końcem w lepszej sytuacji byli goście, którzy prowadzili 26:23. Taki stan rzeczy utrzymywał się do 55. minuty. W samej końcówce odżyły nadzieje Zagłębia, gdyż bramka Arkadiusza Moryto z rzutu karnego sprawiła, że miedziowi tracili do trzeciej drużyny PGNiG Superligi dwie bramki. Doświadczeni goście nie pozwolili wydrzeć sobie wygranej z rąk i po ciężkim boju wracają z Lubina z trzema punktami.
MVP  meczu: Valentin Koszowy (Azoty)
MKS Zagłębie Lubin – KS Azoty Puławy 28:30 (16:18)
Zagłębie: Małecki , Skrzyniarz – Stankiewicz 1, Przysiek 2, Czuwara 5, Mrozowicz , Pawlaczyk 1, Szymyśłik 3, Wolski 1, Gudz, Bartczak , Pietruszko 3, Kużdeba , Dżono 3, Kużdeba 2, Moryto 7.
Azoty: Koszowy – Prce 6, Sobol 6, Skrabania 4, Przybylski 3, Krajewski , Jurecki , Kuchczyński 1, Łyżwa 4, Petrovsky 2, Orzechowski, Kubisztal 1, Adamczuk, Grzelak, Masłowski 3.
Sędziowie: Andrzej Kierczak, Tomasz Wrona, Delegat ZPRP: Zbigniew Tarczykowski