-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 marca 2018

Cztery punkty pojadą do Wybrzeża

Nie udało się szczypiornistom Piotrkowianina rozpocząć nowego miesiąca zwycięstwem. Zespół Dmytro Zinchuka przegrał mecz 24. serii z Wybrzeżem Gdańsk 21:25 (12:12). O porażce zdecydował fatalny początek pierwszej i drugiej połowy.
 
W 11. minucie Wybrzeże prowadziło 4:0, a piotrkowski zespół nie miał pomysłu na to jak sforsować defensywę gości. Strzelecką niemoc przełamał dopiero Marcin Tórz. Po kwadransie było 2:6 i dopiero w tym momencie Piotrkowianin wskoczył we właściwe tory. Przewaga gdańszczan zaczęła topnieć, a tuż przed przerwą do remisu doprowadził Tórz.
 
Drugą połowę spotkania piotrkowski zespół rozpoczynał w podwójnej przewadze i był przy piłce. Wydawało się, że musi wyjść na pierwsze prowadzenie. Stało się inaczej. Faul w ataku Artura Urbańskiego wykorzystali goście, którzy za sprawą Damiana Kostrzewy zdobyli pierwszego gola po zmianie stron. Kostrzewa rzucił sześć z siedmiu bramek Wybrzeża w pierwszym kwadransie drugiej części gry i przyjezdni prowadzili 19:17. Piotrkowianin miał szanse odrobić straty, ale zabrakło skuteczności. Drogi do bramki nie potrafili znaleźć prowadzący grę: Stanisław MakowiejewFilip Surosz i Szymon Woynowski. Rzutu karnego nie wykorzystał także Tórz. Wybrzeże wygrało ostatecznie różnicą czterech trafień – 25:21, a piotrkowscy zawodnicy schodzili z boiska z opuszczonymi głowami.
 
Piotrkowianin – Wybrzeże Gdańsk 21:25 (12:12)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 6, Urbański 2, Woynowski, Iskra 3, Góralski 4, Surosz 2, Andreou, Pożarek, Achruk, Makowiejew 1, Tórz 2, Pacześny 1, Rutkowski.
Rzuty karne: 2/4
Kary: 0 min
Żółte kartki: Góralski, Pożarek, Tórz
Wybrzeże: Pieńczewski – Podobas, Kornecki, Bednarek 1, Komarzewski, Sulej 1, Rogulski 3, Prymlewicz 3, Kondratiuk 5, Wróbel 1, Adamczyk, Kostrzewa 11.
Rzuty karne: 3/5
Kary: 8 min (Sulej, Rogulski, Prymlewicz, Wróbel)
Żółta kartka: Bednarek
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: