-:-

Dodano: 26 listopada 2016

Trzy punkty zostają w Gdańsku

Wybrzeże z KPR-em Legionowo grało o podium grupy granatowej. Przed 12. serią różnica między drużynami wynosiła 1 punkt. Gdańszczanie poradzili sobie z tą presją znacznie lepiej. Mecz zakończył się sześciobramkowym prowadzeniem czerwono – biało – niebieskich.
Początek spotkania obie drużyny mogą zaliczyć do udanych. Wynik otworzył Ramon Oliveira, szybko odpowiedział mu Witalij Titow i w takim tempie gra utrzymywała się do 10. minuty. Wtedy dobrą serię zanotowali szczypiorniści Wybrzeża – najpierw trafił Mateusz Wróbel, Damian Kostrzewa, Oliveira i z karnego Wojciech Prymlewicz, po jego bramce było 7:4. Wtedy w grze KPR-u coś się zacięło. Okazję wykorzystali gdańszczanie – dzięki sukcesywnie powiększanej przewadze na przerwę schodzili prowadząc już 13:8. Ostatnie trafienie dla Wybrzeża zdobył najlepiej punktujący tego dnia Mateusz Wróbel. – Wcześniejsze mecze nie układały się po mojej myśli, cieszę się i mam nadzieję, że zaprocentuje to w następnych kolejkach. Cały tydzień pracowaliśmy, bazowaliśmy na mocnej obronie i w ataku też świetnie zagraliśmy, także tylko się cieszyć. – powiedział zdobywca ośmiu trafień.
Drugą połowę od skutecznego rzutu rozpoczął Kasprzak. W 37. minucie goście zniwelowali stratę do trzech oczek. Kilka minut później po rzutach Oliveiry i Korneckiego Wybrzeże prowadziło już 17:12. Gdańszczanie nie zwalniali tempa i w 44. minucie po trafieniu debiutującego w tym spotkaniu w barwach Wybrzeża Pawła Niewrzawy było 20:13. Do końca spotkania gospodarze utrzymywali wysoką przewagę. Duża w tym zasługa świetnie spisujących się w bramce Artura Chmielińskiego i Macieja Pieńczewskiego, który obronił kilka rzutów karnych. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:20.
Po meczu trener gości, Robert Lis, tłumaczył wynik zbyt krótką ławką. – Gratuluję Wybrzeżu trzech punktów, zagrali dzisiaj bardzo dobrze. My mamy swoje problemy. Nie dość, że jest nas 14, to jeszcze mamy 5 kontuzji w zespole. Stąd graliśmy trzema skrzydłowymi, Kamil Ciok, nominalny skrzydłowy zagrał na rozegraniu. Tyle ile mogliśmy powalczyliśmy, niestety nie wystarczyło to dziś na Wybrzeże  – podsumował.
Wybrzeże Gdańsk 26:20 KPR RC Legionowo
Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Pieńczewski – Wróbel 8, Oliveira 6, Kornecki 4, Kostrzewa 2, Prymlewicz 2, Rogulski 2, Niewrzawa 1, Podobas 1 oraz Bednarek, Salacz, Skwierawski, Sulej.
KPR RC Legionowo:  Krekora, Stojković – Titow 7, Kasprzak 4, Gumiński 3, Mochocki 3, Prątnicki 2, Ciok 1 oraz Brinovec, Gawęcki, Kowalik, Suliński.