-:-

Dodano: 15 listopada 2017

Cztery punkty zostają w Opole

Opolanie mieli inicjatywę przez całe spotkanie, choć w 40 minucie wygrywali tylko 19-18. Do końca meczu rewelacyjny beniaminek z Kalisza zdobył jednak tylko trzy bramki. Miejscowi wygrali 27-21 i zainkasowali cztery punkty.

Obie ekipy do spotkania przystąpiły osłabione. Początek spotkania nakazywał kibicom w Opolu ostrożność i był wyrównany. Z karnego Mauer podwyższył na 4-2, a Mokrzki na 5-3. Dobrze w tym okresie bronił Malcher, ale odgryzał się też Tatar. Po tym jak Kniazeu z karnego trafił w poprzeczkę Mokrzki skończył szybką akcję na 6-3. MKS szybko odpowiedział dwoma trafieniami, a na 8-6 podwyższył Dementev. Kolejne minuty należały do bramkarzy, a niemoc rzutową przełamał Mokrzki. Po dwóch bardzo dobrych rzutach Dementeva było 12-7 w 22 minucie.

Dystans do trzech trafień mógł zmniejszyć Bałwas, ale nie trafił do pustej bramki. W ostatniej akcji pierwszej połowy Krytski doprowadził do stanu 15-11 dla Gwardii. Po niej po rzucie Dreja było 16-14, ale Dementev podwyższył na 19-15. Od 38 minuty gwardziści wpadli jednak w kłopoty. Dwa wybloki dały im piłkę i Kniazeu zmniejszył stratę d bramki (19-18). Niemoc w ataku obu ekip przerwał trener Kuptel prosząc o czas. Po nim przytomnie znalazł się na kole dwa razy Klimków, Mokrzki skończył indywidualny przebój, a z karnego nie pomylił się Mauer.

W 52. minucie gospodarze prowadzili 25-19, bo spisywał się Malcher, ale więcej błędów popełnili sami kaliszanie (straty, faul w ataku i dwa pudła). Swój długo wyczekiwany dobry występ zakończył akcją ze zwodem i golem Dementev i skończyło się 28-21.