-:-

Dodano: 17 lutego 2019

Punkty zostają w Lubinie

Sporo emocji dostarczył niedzielny mecz 18. serii PGNiG superligi pomiędzy Zagłębiem Lubin a Stalą Mielec. Lubinianie zwyciężyli 29:26 (15:11), odnosząc bardzo ważne zwycięstwo w kontekście walki o fazę finałową!

Wynik meczu atomowym rzutem z drugiej linii otworzył Krzysztof Pawlaczyk, a chwilę później na 2:0 podwyższył po kontrze Marcel Sroczyk. Pierwsza bramka dla Stali padła po trafieniu Piotr Kępy i ten sam zawodnik doprowadził do remisu. W szóstej minucie mielczanie wyszli na pierwsze prowadzenie, jednak nie trwało to długo. Dwie szybkie bramki Miedziowych sprawiły, że było 4:3. W ósmej minucie na 5:3 z karnego rzucił Paweł Dudkowski, dla którego była to pierwsza bramka rzucona po przerwie, spowodowanej kontuzją. Stal nie odpuszczała i przed upływem dziesiątej minuty doprowadziła do remisu. Później na prowadzeniu, choć minimalnym, byli gospodarze. Sygnał do odrabiania strat dał przyjezdnym Matej Sarajlić, który zdobył cztery bramki w krótkim czasie. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Miedziowych, w bramce których szalał Jakub Skrzyniarz i do przerwy mieliśmy 15:11. Ostatnia bramka padła już po końcowej syrenie. Bezpośrednim rzutem popisał się Stanisław Gębala, czym zaskoczył zarówno mur ustawiony przez mielczan, jak i bramkarza gości.

Druga połowa, podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od wymiany ciosów i szybko zdobywanych bramek. Wyrównaną walkę przerywała jedna minuta, w której lubinianie bezlitośnie wykorzystywali kontry, zdobywając trzy szybkie bramki  i zrobiło się 20:14. Swoją cegiełkę ponownie dołożył Jakub Skrzyniarz, który bronił w niesamowitych sytuacjach. Wydawało się, że goście już się nie podniosą, tymczasem Stal złapała wiatr w żagle i głównie za sprawą bramek Piotra Krępy odrobiła sporą część strat – w 50. minucie było 24:22. Przyjezdni mieli kolejne okazje, ale to Zagłębie miało Jakuba Skrzyniarza. Do końca lubinianie szanowali piłkę i wygrali bardzo ważne spotkanie!

MVP meczu: Jakub Skrzyniarz (Zagłębie)

MKS Zagłębie Lubin – SPR Stal Mielec 29:26 (15:11)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz – Borowczyk 2, Stankiewicz, Kużdeba 4, Mrozowicz 5, Pawlaczyk 1, Gębala 2, Szymyślik , Sroczyk 6, Pietruszko 1, Moryń 1, Dudkowski 3, Jaszka , Dawydzik 3, Czyczykało 1.

Stal: Wiśniewski, Witkowski, Andelić – Wilk 3, Krępa 7, Kowalczyk , Mochocki 2, Dutka , Rutkowski 5, Skuciński 1, Grzegorek, Janyst 1, Krupa, Miedziński 1, Sarajlić 5, Wypych.

Sędziowie: Marek Baranowski, Bogdan Lemanowicz, Delegat ZPRP: Piotr Chudzicki