-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 18 października 2016

"Ręczna z klasą" w Lubinie

Klub piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin S.A. Wraz z Regionalnym Centrum Sportowym, zorganizował kolejną odsłonę akcji dla najmłodszych „Ręczna z Klasą”. Dziś w hali RCS-u pojawiło się blisko 80 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 14.
Była to pierwsza odsłona naszej akcji w tym roku szkolnym. Kolejny raz okazało się, że dzieci do zajęć sportowych namawiać nie trzeba, o czym może świadczyć nie tylko frekwencja, ale i zaangażowanie podczas rozgrzewki i ćwiczeń.
Przed zajęciami dzieci z klas trzecich i czwartych zwiedzali halę. W towarzystwie klubowej maskotki Krecika dzieciaki zobaczyły sale konferencyjną i salę VIP, korty do squasha oraz inne zakamarki obiektu RCS. Na koniec młodzi uczestnicy akcji przebrali się w klubowych szatniach w stroje sportowe, po czym przyszedł czas na kulminacyjny moment, czyli WF.
Zajęcia prowadziły zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin: Mariola Wiertelak, Małgorzata Buklarewicz i Victoria Belmans oraz zawodnicy Zagłębia: Mikołaj Szymyślik, Michał Bartczak i Dawid Przysiek – To dla mnie zupełnie nowe wyzwanie. Wszystko poszło jednak po naszej myśli, przygotowaliśmy ćwiczenia i wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły – mówi Małgorzata Buklarewicz.
Na koniec akcji na uczniów SP 14 czekała specjalna niespodzianka, przygotowana przez Klockotekę. Dzieci mogły kreatywnie spędzić czas, łącząc naukę i zabawę.
Akcja „Ręczna z Klasą” organizowana jest w ramach akcji „Stop zwolnieniom z WF-
u”. Organizatorami przedsięwzięcia są MKS Zagłębie Lubin S.A. i Regionalne Centrum Sportowe w Lubnie – Zawsze jesteśmy otwarci na tego typu akcję. Po reakcji dzieci widać, że świetnie się bawią. Oprócz lekcji wf-u każdy ma okazję zobaczyć nasz obiekt „od kuchni” – mówi Piotr Midziak, prezes RCS.
Szkoły chętne do wzięcia udziału w naszej akcji prosimy o zgłaszanie się pod adresem: p.kulesza@zaglebie.lubin.pl oraz l.lemanik@zaglebie.lubin.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: