Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 listopada 2017

Ręczna pod choinkę

Przez ostatni rok zbierali sportowe koszulki, by po raz trzeci ucieszyć podopiecznych Domów Dziecka w całej Polsce. Już w najbliższą sobotę ruszą aukcję w ramach III edycji akcji charytatywnej „Ręczna Pod Choinkę”.
 
Organizatorem całego przedsięwzięcia jest grupa Zagłębie Handball, która w ostatnich latach przyzwyczaiła nas do wspierania wszelakich inicjatyw w naszym regionie. Jak przekonują ich przedstawiciele tegoroczna akcja będzie wyjątkowa, ponieważ na licytacjach pojawi się rekordowa liczba nie tylko koszulek, ale także innych gadżetów.
 
W akcje włączyły się także kluby PGNiG Superligi Mężczyzn, oprócz Zagłębia Lubin można wylicytować także trykoty m.in. Vive Kielce czy Orlen Wisły Płock.
 
– Pamiętam jak zaczynaliśmy akcję i przyświecała nam jedna idea. Kiedyś Janusz Korczak powiedział „Gdy uśmiecha się dziecko, uśmiecha się cały świat” i tak jest też przy trzeciej edycji. Jeżeli możemy dać dziecku uśmiech to chcemy to zrobić. Przy pierwszej edycji wydawało nam się, że pracy jest sporo ale zebraliśmy 50 gadżetów, w drugiej ich było 70 a w tej chwili mamy już ponad 140 licytacji, które zostaną wypuszczone na aukcjach. – mówi Radosław Salamon, jeden z organizatorów akcji.
 
Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tym razem nie zabraknie również gadżetów związanych z lubińskim klubem. Będzie można wylicytować m.in. koszulki zawodniczek i zawodników, a także srebrne medale Mistrzostw Polski.
 
W drugiej edycji pasjonatom z Lubina udało się zebrać czternaście tysięcy złotych. Pieniądze zostały podzielone na domy dziecka w Lublinie, Szczecinie, Gdyni, Puławach i dwie placówki na Dolnym Śląsku. W związku ze sporą liczbą aukcji w tym roku organizatorzy postanowili rozłożyć je na dwie części. Pierwsza tura rozpocznie się w najbliższą sobotę i będzie trwała tydzień, druga zaś wystartuje tuż po zakończeniu pierwszej. Wszystkie informacje można na bieżąco śledzić na fanpage’u akcji „Ręczna Pod Choinkę”
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: