Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 12 września 2017

Regulamin Agenta Piłki Ręcznej

 
1 września br., po rocznych pracach ZPRP i Superligi nad stworzeniem profesjonalnego kodeksu postępowania agentów piłki ręcznej został przyjęty „Regulamin Agenta Piłki Ręcznej”. Regulamin określa zasady wykonywania działalności agentów piłki ręcznej w Polsce oraz wprowadza na polskim rynku sportowym jasne i uczciwe zasady współpracy pomiędzy zawodnikami, klubami a agentami piłki ręcznej.
 
 – Profesjonalizacja piłki ręcznej wymaga nie tylko wprowadzenia wysokich standardów organizacyjnych i finansowych w klubach piłki ręcznej, ale również najwyższych standardów etycznych wśród osób, które zawodowo zajmują się piłką ręczną. Dotyczy to również profesjonalnych agentów sportowych, którzy czasem wyłącznie z nazwy byli profesjonalni. Regulamin Agenta Piłki Ręczne jest kolejnym krokiem, który ma nas przybliżyć do postawionego sobie wspólne ze Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce i klubami PGNiG Superligi celu jakim jest rozwój piłki ręcznej w Polsce. – wskazuje Piotr Łebek, Komisarz PGNiG Superligi.
 
Zainteresowani prowadzeniem takiej działalności, będą zobowiązani do spełnienia szeregu warunków, na podstawie których otrzymają roczną licencję Agenta Piłki Ręcznej. Za sprawy związane z agentami odpowiedzialny będzie Grzegorz Gutkowski – powołany przez ZPRP Komisarz do spraw Agentów Piłki Ręcznej.
 
– Wierzę, że opracowane zasady pozwolą na lepszą ochronę zawodników i jednocześnie stworzą agentom jednakowe warunki współzawodnictwa na rynku, a co więcej przyczynią się do ograniczenia istniejących w piłce ręcznej problemów na linii zawodnik-agent-klub. – wyjaśnia Grzegorz Gutkowski.
 
Od 14 września osoby zainteresowane uzyskaniem Licencji Agenta Piłki Ręcznej w sezonie 2017/2018 mogą składać wnioski, a na przełomie października i listopada planowane jest seminarium szkoleniowe dla kandydatów. Pierwsze licencje Agenta Piłki Ręcznej zostaną wydane po zakończeniu procesu licencyjnego i będą obowiązywały od 1 grudnia 2017 do 31 sierpnia 2018 roku. Po 1 grudnia 2017 r. osoby bez ważnej licencji Agenta Piłki Ręcznej nie będą uznawane w rozgrywkach piłki ręcznej organizowanych przez ZPRP i Superliga Sp. z o.o.
 
Szczegółowe informacje dotyczące procedury ubiegania się o licencję Agenta Piłki Ręcznej znajdują się na stronie internetowej Związku Piłki Ręcznej w Polsce (zakładka Struktury ZPRP/Agenci Piłki Ręcznej) albo bezpośrednio u Komisarza do spraw Agentów Piłki Ręcznej, Grzegorza Gutkowskiego, e-mail: gutkowski@zprp.org.pl
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: