Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 25 kwietnia 2020

Reprezentacja Polski nie zagra na Mistrzostwach Świata 2021!

Reprezentacja Polski nie zagra na najbliższych mistrzostwach Świata w 2021 r. 24 kwietnia EHF podjął decyzję odwołującą eliminacje do mistrzostw w Egipcie, w związku z brakiem terminów na rozegranie eliminacyjnych spotkań.

fot. ZPRP / PGNiG Superliga

Polacy mieli najpierw rozegrać dwumecz z Litwą, a w razie awansu spotkać z Białorusią. Stawką tego drugiego dwumeczu był awans do mistrzostw świata, które na początku 2021 roku odbędą się w Egipicie.

To jest bardziej bolesna decyzja niż ta związana z Ligą Mistrzów – przyznaje jeden z liderów reprezentacji Polski, Arkadiusz Moryto – Z PGE VIVE teraz nie zagramy w FInal4, ale w przyszłym sezonie znów będziemy mogli o to zawalczyć. W przypadku kadry nawet nie dostaniemy możliwości gry w kwalifikacjach. To boli, bo nawet jeśli byśmy nie awansowali do turnieju, to mecze, które rozegraliśmy z Litwą, a później ewentualnie z Białorusią, dużo by nam dały. Potrzebujemy meczów międzynarodowych razem, bo mamy ich mało.

Z Europejskiej federacji na mundial awansują: Dania, Słowenia, Niemcy, Portugalia, Szwecja, Austria, Węgry, Białoruś, Islandia, Czechy, Francja. Już wcześniej bilety wywalczyły Hiszpania, Chorwacja, Norwegia oraz Dania jako obrońca trofeum. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: