-:-

Dodano: 18 października 2019

Reprezentant Japonii Graczem 8. Serii

Prawdziwe wejście smoka! Rennosuke Tokuda został wybrany najlepszym Graczem Serii po zaledwie drugim występie w PGNiG Superlidze. Tokuda był bohaterem spotkania Grupa Azoty Tarnów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, które beniaminek wygrał 23:22.

Tokuda rzucił w meczu z Piotrkowianinem 4 bramki. Wszystkie w ostatnich dwudziestu minutach gry – w tym bramkę na wagę pierwszego zwycięstwa Tarnowa za 3 punkty.

Rene zagrał świetne zawody, zaliczył prawdziwe wejście Smoka. W przerwie próbowałem go podnieść na duchu, wykonanie przez niego rzutu karnego było naszym celowym zabiegiem, żeby go ośmielić. Jest to chłopak, który bardzo dużo widzi na boisku, kwestia tylko wpasowania go do drużyny. Na pewno szkoda, że teraz wyjedzie na dwa tygodnie, bo został powołany do reprezentacji – powiedział Marcin Markuszewski, trener Grupy Azoty Tarnów.

Młody zawodnik jest pierwszym japońskim zawodnikiem w historii piłki ręcznej w Polsce. Do Tarnowa trafił już po starcie tegorocznych rozgrywek. Był to odważny ruch ze strony klubu Grupa Azoty Tarnów i nowatorskie podejście w procesie budowania drużyny. Wcześniej Tokuda występował w drużynie uniwersyteckiej z Tsukuby. Prawy rozgrywający reprezentował Japonię w juniorskich i młodzieżowych drużynach. Podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Gruzji Tokuda zdobył 53 bramki i był piątym strzelcem całej imprezy.

Tokuda nominację otrzymał od Przeglądu Sportowego. W głosowaniu kibiców pokonał Szymona Sićko (Górnik Zabrze) i Antona Terekhowa (Pogoń Szczecin).