Aktualności

Romaric Guillo dołączy do Vive!

Romaric Guillo od lipca 2019 roku będzie zawodnikiem PGE VIVE Kielce. Obrotowy zwiąże się z Mistrzami Polski rocznym kontraktem, a do Kielc przeniesie się z HBC Nantes. Zawodnik będzie pierwszym Francuzem w polskiej lidze, przecierając szlaki Nicolasowi Tournat oraz Dylanowi Nahi. Będzie grał z numerem 56.

Choć na francuskie akcenty w kieleckim zespole przygotowywaliśmy się dopiero na przyszły rok, już za niespełna dwa miesiące dołączy do Vive Romaric Guillo. Obrotowy od dwóch lat broni barw HBC Nantes, z którym w sezonie 2017/18 dotarł do Final4 Ligi Mistrzów, zdobywając tam drugie miejsce (Nantes przegrało w finale z Montpellier 27:32), a z PGE VIVE Kielce zwiąże się rocznym kontraktem.

Szukaliśmy kogoś, kto będzie mógł zagrać na środku obrony za Marko Mamicia – wyjaśnia prezes Bertus Servaas – Romaric to świetny obrońca, ale gra także w ataku. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać takiego zawodnika.

Nowy zawodnik PGE VIVE nie kryje radości z podpisania kontraktu.

To dla mnie szaleństwo! – mówi z uśmiechem Romaric Guillo – Gdy zadzwonił do mnie agent i powiedział „Słuchaj, idziemy do Kielc” zareagowałem „Nie, to niemożliwe! Serio?”. Propozycję dostałem w zeszły piątek, praktycznie w ogóle się nie wahałem, kilka dni i już jestem u Was. Kielce to wspaniały klub, nie mogłem odmówić. Bardzo dziękuję prezesowi Bertusowi Servaasowi za zaufanie. Gra w Kielcach to dla mnie awans sportowy.

Zespół PGE VIVE Kielce rozpocznie przygotowania do sezonu pod koniec lipca. W poniedziałek, 29.07. wszyscy zawodnicy udadzą się na badania medyczne, a wieczorem odbędą wspólny trening, rozpoczynając żmudny okres przygotowawczy do sezonu 2019/20.

Guillo Romaric

Prezes Bertus Servaas o transferze Romarica Guillo oraz innych planach kadrowych.

Opublikowany przez PGE VIVE Kielce Czwartek, 13 czerwca 2019

Przeczytaj jeszcze:

Bartłomiej Bis w Górniku

NMC Górnik Zabrze wzbogacił się o kolejnego cenionego zawodnika młodego pokolenia....

Marcin Lijewski nowym trenerem Górnika

Marcin Lijewski 1 lipca 2019 roku obejmie NMC Górnika Zabrze. Jego...

Cztery nowe twarze w Zagłębiu!

Czterech nowych zawodników zobaczymy w barwach klubu piłki ręcznej Zagłębia Lubin....