Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 lutego 2020

Romaric Guillo po sezonie odejdzie z Kielc!

Jedynie rok będzie trwał kontrakt Romarica Guillo w Kielcach. Francuski obrotowy odejdzie z Kielc po zakończeniu sezonu 2019/20.

Romaric Guillo trafił do drużyny PGE VIVE Kielce z HBC Nantes. To pierwszy francuski zawodnik w polskiej lidze. Obrotowy przeciera szlak swoim krajanom – do Mistrzów Polski w przyszłym sezonie trafi Nicolas Tournat, a rok później Dylan Nahi.

Romaric w sezonie 2019/20 sprawuje się świetnie. Jest jednym z filarów kieleckiej defensywy, okazyjnie zdobywa także bramki w ataku. Bardzo dobrze wkomponował się w drużynę nie tylko pod względem sportowym – jest lubiany przez kolegów z zespołu. Sam obrotowy jednak już podczas podpisania kontraktu zapowiadał, że do Kielc przyjechał „na wariackich papierach” i raczej na krótki okres.

To dla mnie szaleństwo! – śmiał się zawodnik na konferencji prasowej – Gdy zadzwonił do mnie agent i powiedział „Słuchaj, idziemy do Kielc” zareagowałem „Nie, to niemożliwe! Serio?”. Propozycję dostałem w zeszły piątek, praktycznie w ogóle się nie wahałem, kilka dni i już jestem u Was. Kielce to wspaniały klub, nie mogłem odmówić. Bardzo dziękuję prezesowi Bertusowi Servaasowi za zaufanie. Gra w Kielcach to dla mnie awans sportowy.

Kontrakt z Guillo został podpisany na rok i tyle też będzie obowiązywał. W sezonie 2020/21 kadrę PGE VIVE Kielce będzie tworzyć trzech obrotowych, Artsem Karalek, Nicolas Tournat i młodziutki Sebastian Kaczor z gdańskiego SMS-u.

Jesteśmy bardzo wdzięczni Romaricowi za wszystko, co robi dla naszego zespołu. To wspaniały zawodnik i cieszę się, że trafił do nas w tym sezonie – komentuje Prezes KS VIVE Handball S. A., Bertus Servaas – W przyszłym sezonie będziemy mieli na pozycji obrotowego trzech graczy, w tym młodego polskiego zawodnika, na którego rozwój też będziemy chcieli postawić. Dodatkowo, w sezonie 2020/21 obowiązywał będzie nowy przepis, obligujący kluby do tego, by w każdym momencie meczu na boisku przebywało co najmniej dwóch Polaków. To także miało wpływ na naszą decyzję.

Romaric Guillo do końca sezonu pozostaje zawodnikiem PGE VIVE Kielce, a kibice na pewno będą mogli cieszyć się jeszcze z wielu jego bloków, które stały się jego popisowym zagraniem. Obrotowy podkreśla, że bardzo wiele uczy się w naszym zespole i cieszy się z gry w Kielcach.

W ciągu tego sezonu już zyskałem ogrom doświadczenia i bardzo wiele się nauczyłem – komentuje obrotowy – Dzięki współpracy ze sztabem szkoleniowym, przede wszystkim z Talantem, nauczyłem się nowych niuansów technicznych, przydatnych dla mnie, szczególnie w grze defensywnej. Klub, a przede wszystkim zawodnicy sprawili, że czuję się w Kielcach świetnie! Kibice tworzą na każdym meczu wspaniałą atmosferę, przy której gra to czysta przyjemność!

Na razie nie wiadomo, jaki kierunek Romaric Guillo obierze po zakończeniu tego sezonu.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: