Aktualności

Rozpędzony Moryto zostaje Graczem 6. serii

Kibice wybrali Arkadiusza Moryto najlepszym Graczem 6. serii 

 

W Zagłębiu został Królem Strzelców PGNiG Superligi, bo miał wiele swobody w konstruowani akcji. Po przejściu do Vive, na rzucenie kilkunastu bramek nie będzie miał szans. Tutaj gra się schematami! – To była chyba najczęściej powtarzana opinia o transferze Arkadiusza Moryty. Wielu również zastanawiało się jak młody skrzydłowy poradzi sobie w naszpikowanej gwiazdami drużynie.

 

 

Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać! Arkadiusz Moryto w 6. serii w meczu z Piotrkowianinem zdobył 17 bramek. To absolutny rekord zawodowej PGNiG Superligi i jeden z najlepszych rezultatów XXI w. – Zgadnijcie do kogo należał poprzedni – 15 bramek! Tak jest, również do Moryty! Wyczyn budzi uznanie, tym bardziej że pomylił się tylko dwa razy – na 19 prób, 17 razy umieścił piłkę w siatce! Krakowianin odpalił i wspiął się na czoło klasyfikacji najlepszych strzelców PGNiG Superligi!

 

 

Swoja dobrą formę potwierdził w rozgrywkach EHF. Po meczu z IFK Kristianstad znalazł się w najlepszej siódemce Ligi Mistrzów. To naprawdę był niesamowity tydzień prawoskrzydłowego, choć jak sam skromnie przyznał po meczu z Piotrkowianinem – Nie wiem, ile kilometrów przebiegłem, bo nie mam licznika, ale myślę, że dużo, bo czuję się naprawdę zmęczony. Nie grałem dużo w Montpellier, więc dostałem cały mecz do dyspozycji. Cóż mogłem robić, jeśli nie biegać do przodu i zdobywać łatwe bramki z kontrataków? – ocenił swój wyczyn.

 

To świetna skuteczność! Jest młody, chętny gry i jeśli ma swoje pięć minut, to wykorzystuje je w stu procentach. Z Piotrkowianinem można powiedzieć, że w dwustu – skwitował kolega Moryty z szatni, Michał Jurecki.

 

 

 

Arkadiusz Moryto:

Rok urodzenia: 1997

Pozycja: prawoskrzydłowy

Ręka: lewa

Wzrost: 182 cm

Waga: 84 kg

Najlepszy skrzydłowy PGNiG Superligi (Gladiator): sezon 2016/2017 i 2017/2018

Król Strzelców PGNiG Superligi sezon 2017/2018

Debiut w reprezentacji Polski 2017

Przeczytaj jeszcze:

„Mieliśmy swoje szanse” – wypowiedzi zawodników PGE...

Talant Dujshebaev, trener PGE VIVE Kielce: Gratulacje dla zespołu z Barcelony, wygrali...

PGE VIVE Kielce czwartą drużyną Europy

W meczu o trzecie miejsce VELUX EHF FINAL4 drużyna PGE VIVE...

Najważniejszy mecz sezonu – wideo

Wielki Finał na żywo oglądał komplet publiczności w Hali Legionów. Kibice...