III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
6
G
0
6
M
3
9
S
3
6
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 11 października 2018

Rozpędzony Moryto zostaje Graczem 6. serii

Kibice wybrali Arkadiusza Moryto najlepszym Graczem 6. serii 
 
W Zagłębiu został Królem Strzelców PGNiG Superligi, bo miał wiele swobody w konstruowani akcji. Po przejściu do Vive, na rzucenie kilkunastu bramek nie będzie miał szans. Tutaj gra się schematami! – To była chyba najczęściej powtarzana opinia o transferze Arkadiusza Moryty. Wielu również zastanawiało się jak młody skrzydłowy poradzi sobie w naszpikowanej gwiazdami drużynie.
 

 
Na odpowiedź nie musieliśmy długo czekać! Arkadiusz Moryto w 6. serii w meczu z Piotrkowianinem zdobył 17 bramek. To absolutny rekord zawodowej PGNiG Superligi i jeden z najlepszych rezultatów XXI w. – Zgadnijcie do kogo należał poprzedni – 15 bramek! Tak jest, również do Moryty! Wyczyn budzi uznanie, tym bardziej że pomylił się tylko dwa razy – na 19 prób, 17 razy umieścił piłkę w siatce! Krakowianin odpalił i wspiął się na czoło klasyfikacji najlepszych strzelców PGNiG Superligi!
 

 
Swoja dobrą formę potwierdził w rozgrywkach EHF. Po meczu z IFK Kristianstad znalazł się w najlepszej siódemce Ligi Mistrzów. To naprawdę był niesamowity tydzień prawoskrzydłowego, choć jak sam skromnie przyznał po meczu z Piotrkowianinem – Nie wiem, ile kilometrów przebiegłem, bo nie mam licznika, ale myślę, że dużo, bo czuję się naprawdę zmęczony. Nie grałem dużo w Montpellier, więc dostałem cały mecz do dyspozycji. Cóż mogłem robić, jeśli nie biegać do przodu i zdobywać łatwe bramki z kontrataków? – ocenił swój wyczyn.
 
To świetna skuteczność! Jest młody, chętny gry i jeśli ma swoje pięć minut, to wykorzystuje je w stu procentach. Z Piotrkowianinem można powiedzieć, że w dwustu – skwitował kolega Moryty z szatni, Michał Jurecki.
 
 


 

Arkadiusz Moryto:

Rok urodzenia: 1997
Pozycja: prawoskrzydłowy
Ręka: lewa
Wzrost: 182 cm
Waga: 84 kg
Najlepszy skrzydłowy PGNiG Superligi (Gladiator): sezon 2016/2017 i 2017/2018
Król Strzelców PGNiG Superligi sezon 2017/2018
Debiut w reprezentacji Polski 2017

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: