Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 marca 2019

Rusza proces licencyjny

6 marca rusza proces licencyjny na sezon 2019/2020 PGNiG Superligi mężczyzn.

Kluby planujące start w rozgrywkach, zobowiązane są spełnić kryteria licencyjne, m.in. wykazać wysokość gwarantowanego budżetu w wysokości minimum 2,00 mln złotych netto, posiadać uregulowane zobowiązania wobec zawodników, trenerów, pracowników klubu i administracji państwowej oraz dysponować odpowiednią halą. 

Proces licencyjny został podzielony na dwa etapy. Pierwszy, w ramach którego kluby składają dokumentację, trwać będzie do 30 kwietnia. Po analizie dokumentów, w terminie do 20 czerwca podjęte zostaną decyzje o przyznaniu licencji poszczególnym klubom. 

W drugim etapie kluby, które uzyskały licencję będą poddane uzupełniającemu badaniu w zakresie kryterium finansowego. Jego celem jest ustalenie zobowiązań klubu na koniec sezonu rozgrywkowego 2018/2019 wraz z obowiązkiem ich uregulowania do dnia 21 lipca.

Zakończenie drugiego etapu, a więc ostateczny termin dopuszczenia klubów do rozgrywek PGNiG Superligi na sezon 2019/2020 zaplanowany jest na 1 sierpnia. 

Regulamin postępowania licencyjnego wraz z harmonogramem i szczegółowymi kryteriami licencyjnymi dostępny jest na stronie PGNIG Superligi w zakładce Superliga sp. z o.o.  / Komisarz Ligi / Regulaminy (https://pgnig-superliga.pl/regulamin/#komisarz-ligi).

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: