-:-

Dodano: 21 września 2018

Rzuty karne piętą achillesową Piotrkowianina

To był mecz, w którym do ostatnich minut wszystko było możliwe. Piotrkowianin walczył z Górnikiem Zabrze jak równy z równym. Ostatecznie trzy punkty wywalczyli goście, ale piotrkowska drużyna nie ma prawa wstydzić się swojej postawy.

Wynik spotkania otworzył Sebastian Iskra, ale po chwili goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W 7. minucie było 4:2. Piotrkowianin nie pozwolił jednak przyjezdnym odskoczyć, grał dobrze w obronie i skutecznie w ataku. W 14. minucie sędziowie orzekli, że przecinający dalekie podanie od bramkarza Marcin Schodowski miał kontakt z biegnącym rywalem i zgodnie z nowymi przepisami usunęli go z boiska. Między słupki wszedł Damian Procho i grał bardzo dobrze. Do przerwy Piotrkowianin przegrywał dwoma trafieniami – 12:14.

W drugiej połowie piotrkowski zespół przejął inicjatywę i na kwadrans przed końcem prowadził różnicą dwóch bramek 20:18. Ostatni kwadrans należał do przyjezdnych. Piotrkowianin nie wykorzystał dwóch karnych (Piotr Swat, Marcin Szopa), a gościom w najważniejszych momentach nie zadrżała ręka. Ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Ignacy Bąk. Jego trzy trafienia w końcówce pozwoliły Górnikowi na zdobycie kompletu punktów.

Piotrkowianin – Górnik Zabrze 26:28 (12:14)