-:-

Dodano: 17 września 2019

Sandra SPA Pogoń mocno postraszyła wicemistrza Polski

Dokładnie przez 45 minut szczypiorniści Sandra SPA Pogoni walczyli jak równi z równym z wicemistrzem Polski Orlen Wisłą Płock. Później bardziej doświadczeni szczypiorniści odskoczyli i ostatecznie wygrali w Szczecinie 28 – 23.

Obydwa zespoły do meczu podchodziły z marszu. Płocczanie do Szczecina przyjechali prosto z Czechowa z meczu Ligi Mistrzów, natomiast podopieczni Rafała Białego po 48 godzinach wybiegli ponownie na parkiet po bezcennym triumfie w Kaliszu.

Widzowie zgromadzeni w Netto Arenie w pierwszej połowie przecierali oczu ze zdumienia. Po 5 minutach i bramkach Mateusza Zaremby i Piotra Rybskiego podopieczni Rafała Białego prowadzili 2 – 0. Na pierwsze trafienie nafciarzy czekać trzeba było do 7 minuty, a bramkę ze skrzydła zdobył Jerko Matulic. Kto spodziewał się wrzucenia kolejnego biegu przez podopiecznych Xaviera Sabate srogo się zawiódł. Płocczanie wyszli na prowadzenie 7 – 6 dopiero w 20 minucie. Szczecinianie nie odpuszczali. Z rozegrania rozstrzelał się Paweł Krupa i Dmytro Horiha i za sprawą tego drugiego w 28 minucie podopieczni Rafała Białego i Sławomira Fogtmana ponownie prowadzili. Tym razem 12 – 11. Końcówka pierwszej połowy ponownie należała do gości, którzy ostatecznie na przerwie schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugą połowę lepiej weszli gości i w 38 minucie prowadzili już 13 – 17, ale po słabszym okresie gry Sandra SPA Pogoń nie zamierzała odpuszczać. W 45 minucie udało się zbliżyć na jedną bramkę, ale niestety później nastąpił przełom w meczu. Orlen Wisła Płock w kolejnych 6 minutach zdobyła 6 bramek nie tracąc żadnej i w 52 minucie prowadzili już 26 – 19. W końcowych fragmentach udało się jeszcze zniwelować straty, pojawili się także na boisku Filip Wrzesiński i Bartosz Telenga. Ostatecznie nie bez trudu goście wygrali w Szczecinie 28 – 23.

Sandra SPA Pogoń – Terekhov, Gawryś – Rybski 5, Horiha 5, Krupa 5, Zaremba 3, Fedeńczak 2, Wąsowski 1, Krysiak 1, Bosy 1, Jedziniak, Matuszak, Biernacki

Orlen Wisła – Stevanovic, Morawski – Matulic 5, Stenmalm 4, Ruiz 3, Szita 3, Krajewski 3, Źabic 3,  Mlakar 3, Mindeghia 2, Mihic 2,