-:-

Dodano: 5 czerwca 2021

Sandra SPA Pogoń wygrywa na zakończenie sezonu!

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni po bardzo emocjonującym meczu w końcu z publicznością wygrali pierwszy raz od 2017 roku z SPR Stalą Mielec. Porażka gości spowodowała, że zajmą ostatnie miejsce w tabeli.

Sandra Spa Pogoń Szczecin – Stal Mielec / PGNiG Superliga

W mecz lepiej weszli gospodarze, którzy po 4 minutach prowadzili 2 – 1. Mimo temperatury na hali zarówno jedni jak i drudzy szczypiorniści nie oszczędzali i toczyli mecz w szybki tempie. Bramka za bramkę trwała do 17 minuty, a później do głosu doszli mielczanie. Prym wiedli rozgrywający Ramon Oliveira i Miljan Ivanovic. W drużynie gospodarzy na ogromne pochwały zasługuje Dawid Krysiak, który raz po raz ze skrzydła kąsał bramkarzy gości. Sytuacje próbował odwrócić jeszcze Oliwer Andrysiak, którego dwie interwencje poderwały publiczność, ale razem z Mateuszem Gawrysiem nie bronią na najwyższym procencie skuteczności. Do przerwy mielczanie prowadzili 17 – 14.

Drugą część spotkania lepiej rozpoczęli gospodarze. W końcu zaczął bronić Mateusz Gawryś, a w ataku w dalszym ciągu skuteczny był Dawid Krysiak i Łukasz Gierak. Mimo, że szczecinianie zaczęli lepiej grać to dopiero w 48 minucie spotkania doprowadzili do wyrównania. Mielczanie nie byli już tak skuteczni, a nie pomagali także bramkarze. W końcówce spotkania ciężar gry na swoje barki wziął Arkadiusz Bosy, którego 2 bramki przypieczętowały zwycięstwo szczecinian. Pierwszy triumf Rafała Białego od 2017 roku nad mielczanami spowodował, degradacje gości do 1 ligi.

Sandra SPA Pogoń Szczecin– Gawryś, Andrysiak – Krysiak 7, Gierak 6, Bosy 5, Biernacki 5, Fedeńczak 4, Krupa 3, Matuszak 2, Krok 1, Wąsowski,

SPR Stal Mielec – Witkowski, Wiśniewski – Ivanović 8, Oliveira 7, Wołyncew 6, Petrovic 4, Krytski 2, Krupa 2, Mochocki 2, Wilk 1, Janyst 1, Wojdak, Nowak