Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 czerwca 2021

Schodowski: Całkowicie inaczej się gra, gdy kibice wspierają nas z trybun

Złapaliśmy Marcina Schodowskiego tuż przed wyjazdem na wakacje. Zapraszamy do lektury wywiadu z bramkarzem Zagłębia, a w nim między innymi o planach na urlop oraz minionym sezonie.

Marcin Schodowski MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga

Walizki na wakacje już spakowane? 

Tak, już za momencik wyjeżdżam z rodziną nad polskie morze na zasłużone wakacje po tym długim i zwariowanym sezonie. 

Zdarza Ci się zapomnieć czegoś spakować? 

Niestety, ale pakowanie nie jest moją mocną stroną, więc bardzo często zdarza się, że czegoś zapomnę. Najczęściej nie pamiętam o stroju do spania. 

Gdzie planujesz spędzić wakacje? 

W tym roku wspomniane polskie morze, a konkretnie Świnoujście. Zamierzamy również odwiedzić plażę w Międzyzdrojach. 

Jesteś zwolennikiem czynnego odpoczynku czy raczej leżenia „plackiem” na plaży? 

Zdecydowanie jestem za równowagą między aktywnością a leniuchowaniem. Uwielbiam chodzić po górach i jest to jedna z moich pasji ale musi też być czas na luz. 

Jak wspominasz swoje najlepsze do tej pory wakacje? 

Myślę, że moje najlepsze wakacje dopiero przede mną. Są pewne plany, ale marzenia się spełnia a nie o nich opowiada, więc na odpowiedź na to pytanie trzeba będzie jeszcze poczekać. 

Sezon 2020/2021 skończył się stosunkowo niedawno. Jak możemy go podsumować w wykonaniu Zagłębia? 

Ten sezon można podsumować jednym słowem – niedosyt. Jeżeli chodzi o rozgrywki Pucharu Polski udało nam się zakwalifikować do półfinału, ale porażki z Tarnowem do dzisiaj nie mogę sobie wybaczyć. W PGNiG Superlidze pierwszą rundę można uznać za udaną mimo, że była szansa na zdobycie kilku punktów więcej. Wejście w rok 2021 mieliśmy bardzo udane ale potem przytrafiło nam się seria dziewięć porażek z rzędu i dopiero w ostatnich trzech meczach udało nam się punktowa. Na pewno ta seria nie była przyjemna ale bardzo dużo nas nauczyła. Wierzę, że dzięki tej lekcji w następnym sezonie będziemy mocniejsi.

Wygraliśmy dwa ostatnie mecze i można powiedzieć, że szkoda ze rozgrywki dobiegły końca, bo ewidentnie się rozkręcaliśmy.

Tak to prawda. Ostatnie mecze w naszym wykonaniu były bardzo dobre, a co najważniejsze były dla nas zwycięskie. Wydaje mi się, że duży wpływ miało na to ponowne otwarcie hal dla publiczności, bo naprawdę całkowicie inaczej się gra, gdy kibice wspierają nas z trybun. 

Wcześniej przydarzyła nam się plaga kontuzji. Gdyby nie ona według Ciebie które miejsce mogliśmy zająć? 

Nie jestem zwolennikiem gdybania. Niestety kontuzje w tym roku nie oszczędzały moich kolegów, ale mam nadzieję, że gdy wszyscy już wrócą po kontuzjach będą naszym dużym wzmocnieniem. 

Najlepszy i najgorszy nasz mecz w ubiegłym sezonie to? 

Najgorsze spotkanie to mecz półfinałowy w Pucharze Polski z Tarnowem. Najlepszy mecz w naszym wykonaniu to domowy pojedynek z Gwardią Opole. 

W ostatnim czasie mocno włączyliśmy się w promocję SMS Zagłębie Lubin. Jak oceniasz projekt tej szkoły? 

Jest to świetny projekt aby poprawić jakość i system szkolenia .młodych zawodników. Jeżeli byłbym teraz młodym zawodnikiem i zastanawiał się nad tym co byłoby dla mnie najlepsze to z chęcią dołączyłbym do szkoły SMS Zagłębie Lubin.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: