III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
4
G
0
8
M
3
1
S
3
7
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 października 2016

Select Ultimate podbija PGNiG Superligę

PGNiG Superliga ma nowego sponsora technicznego. Jest nim duńska firma Select. Umowa międzynarodowego producenta sprzętu sportowego z PGNiG Superligą będzie obowiązywała przez trzy lata. Teraz wszystkie zespoły najwyższej klasy rozgrywkowej korzystają z piłki Ultimate. W każdym kolejnym sezonie Select będzie dostarczał nową wersję tego cenionego od lat modelu.
– Nasza firma jest bardzo zadowolona i zaszczycona, że piłka została wybrana Oficjalną Piłką ligi. Kluby otrzymały najnowszy model z naszej kolekcji, który jest również piłką Ligi Mistrzów. Jesteśmy przekonani, że zawodnicy docenią atuty naszej piłki i będą rzucać nią piękne gole.- Mówił Paul Ricardo Szostek, Brand Manager Select w Polsce.
Model Select Ultimate, który wykorzystywany w Superlidze to 32-panelowa piłka o optymalnej krągłości złożona z 12 pięciokątów i 20 sześciokątów. 32 panele zszywane są za pomocą 540 szwów podwójnych oraz 60 szwów narożnych, zamykane specjalnie dla Select węzłem podwójnym. Dzięki temu piłka jest mocniejsza.
– Żeby ustabilizować piłkę i zapewnić jej niezmienną kulistość, wszystkie panele pokryte
są od wewnątrz szeregiem warstw materiału włókienniczego. Ponadto podkład ten pomaga osiągnąć właściwą miękkość i masę piłki. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na miękkość piłki jest jednak znajdująca się między podkładem, a syntetyczną skórą warstwa pianki neoprenowej. Pianka zachowuje miękkość i elastyczność mecz po meczu. – tłumaczy dalej Szostek.
Model Ultimate jest oficjalną piłką w ligach: francuskiej, hiszpańskiej, słoweńskiej, czarnogórskiej, islandzkiej i norweskiej. Także najlepsze zespoły z Niemiec, Danii, Węgier i Polski od wielu lat korzystają z produktów Select. Firma dostarcza również piłki dla reprezentacji Czech, Węgier, Rosji, Turcji oraz Danii. – Wykorzystywana w naszych piłkach skóra syntetyczna składa się z „chwytliwej” poliuretanowej warstwy zewnętrznej i podkładu z włókniny poliestrowej.- chwali dalej brand manager – Ponadto wzdłuż i w poprzek rozłożone są specjalne sploty włókien, co zwiększa wytrzymałość i stabilność materiału. W ten sposób otrzymujemy piłkę o doskonałej chwytliwości, optymalnym wyważeniu i wysokiej trwałości.
Opatentowana dętka wykonana jest z wysokiej wydajności lateksu naturalnego. Koncepcję Zero Wing opracowano po to, aby nie tylko sama piłka, ale również dętka zachowywała największą możliwą kulistość. W piłkach Select stosowane są wyłącznie dętki lateksowe z wbudowanym punktem równowagi naprzeciw otworu wentylu. To, w połączeniu z koncepcją Zero Wing zapewnia piłce doskonałą równowagę i niezwykle żywe odbicie.
– Marka Select to uznany producent sprzętu do piłki ręcznej. Cieszymy się niezmiernie, że to właśnie piłkami tej firmy będziemy rywalizować na parkietach PGNiG Superligi. Wszystkim zawodnikom i kibicom życzę mnóstwa efektownych bramek zdobytych modelem ULTIMATE. – mówi Łukasz Gontarek, prezes PGNiG Superligi. –  Po raz pierwszy w historii piłki ręcznej w Polsce oficjalna piłka Superligi trafi do detalicznej sprzedaży. Mam nadzieję, że dla sympatyków Szczypiorniaka będzie to nie lada gratka, by grać i trenować tym samym modelem piłki, co największe gwiazdy naszej ligi.
2016-09-28_0008_dsc02403_1500 2016-09-28_0003_dsc02391_1500 2016-09-28_0002_dsc02388_1500 2016-09-28_0007_dsc02401_1500 2016-09-28_0001_dsc02386_1500

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: