Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 8 marca 2017

Sensacja w Piotrkowie Trybunalskim

Niesamowita niespodzianka w Piotrkowie. W meczu 21. serii męskiej PGNiG piłkarze ręczni Piotrkowianina pokonali wicemistrza Polski, Orlen Wisłę Płock 26:25 (14:12). Goście w ostatnich minutach rzucili się w szaleńczą pogoń za piotrkowską drużyną, ale zabrakło im czasu. Kapitalny mecz rozegrał doświadczony bramkarz Artur Banisz.
Pierwszego gola skutecznym rzutem ze skrzydła zdobył Adam Wiśniewski, ale już po chwili wyrównał Mateusz Góralski. Ku zaskoczeniu wszystkich Piotrkowianin rzucił trzy kolejne bramki i w 7. minucie po skutecznym rzucie karnym Stanisława Makowiejewa było 4:1. Goście rzucili się do odrabiania strat, w 11. minucie było 5:4, lecz na więcej nie pozwolił znakomicie dysponowany Artur Banisz. Doświadczony piotrkowski bramkarz odbił w pierwszej połowie wiele piłek, a jego koledzy powiększali przewagę. W 21. minucie, po rzucie Góralskiego było 12:7. W końcówce pierwszej połowy gospodarze stracili nieco skuteczność, ale do szatni zeszli prowadząc 14:12.
W drugiej połowie Piotrkowianin kontynuował swoją dobrą grę. Wicemistrzowie Polski byli momentami bezradni w ataku, a podopieczni Zbigniewa Markuszewskiego niesieni żywiołowym dopingiem rzucali bramkę za bramką. Świetnie rozgrywał Szymon Woynowski, który nie tylko rzucał gole, ale i obsługiwał swoich kolegów świetnymi podaniami. W 54. minucie, po trafieniu Tomasza Mroza było 26:20 i w tym momencie zaczęła się szalona pogoń zespołu z Płocka. Goście rzucili pięć ostatnich bramek, ale zabrakło im czasu. Sensacyjna wygrana Piotrkowianina stała się faktem.
– Ciężko cokolwiek powiedzieć po takim meczu. Nie powiem, że nic się nie stało, ale też nie możemy demonizować tej przegranej – powiedział zaraz po końcowym gwizdku sędziego szkoleniowiec ORLEN Wisły – Faktem jest, że zagraliśmy na takim poziomie, który nigdy nie powinien nam się przytrafić. Niemniej myślę, że w dużej części jest to pokłosie wydarzeń z niedzieli. Widziałem na treningach, że ta przegrana z PSG mocno odbiła się na zawodnikach, zarówno na ich stronie fizycznej, jak i psychicznej, gdyż dali z siebie wszystko, bardzo mocno walczyli, a nie udało im się zdobyć punktów. Dzisiaj na boisku było to wyraźnie widać, a gospodarze byli bardzo mocno zdeterminowani i potrafili to wykorzystać. Nie opanowaliśmy sytuacji na boisku. Gratuluję im tego zwycięstwa.
– Podeszliśmy do tego meczu, mając w głowie już Barcelonę – kontynuował trener Piotr Przybecki – Od poniedziałku to jest dla nas najważniejszy mecz, który ma kluczowe znaczenie dla realizacji części naszych celów sportowych na ten sezon. Mieliśmy bardzo słaby dzień i w szatni musimy się z tym zmierzyć. Czasu jest bardzo mało, bo już jutro wieczorem jedziemy do Warszawy, a w piątek rano lecimy do Barcelony. – Trener ORLEN Wisły Płock Piotr Przybecki.
Piotrkowianin – Orlen Wisła Płock 26:25 (14:12)
Piotrkowianin: Banisz, Procho – Mróz 3, Góralski 6/1, Iskra 6, Krawczenko, Makowiejew 1/1, Nastaj, Surosz, Tórz 3, Wędrak, Woynowski 5, Achruk, Pacześny 2/1, Pożarek, Andreou 1.
Trenerzy: Zbigniew Markuszewski, Dmytro Zinchuk (grający)
Karne: 3/3
Kary: 10 min (Pożarek, Mróz, Banisz, Krawczenko, Tórz)
Orlen Wisła: Wichary, Corrales, Morawski – Kwiatkowski, Daszek 5/1, Duarte 2, Racotea, Wiśniewski 4, Ghionea 1, Rocha, Piechowski, Tomasz Gębala 3, Ivić 4/2, Tarabochia 2, Maciej Gębala 5, Pusica, Mihić, Zhitnikov.
Trenerzy: Piotr Przybecki, Krzysztof Kisiel
Karne: 3/5
Kary: 16 min (Ghionea, Pusica, Racotea, Ivić x2, Wiśniewski x2, Maciej Gębala)
Sędziowały: Joanna Brehmer, Agnieszka Skowronek.


Podczas meczu poza możliwością porozmawiania z działaczkami piotrkowskich Amazonek, panie, które pojawiły się na meczu miały zapewnione wiele atrakcji. W przerwie został wylosowany zegarek marki Balticus, zestaw sportowy od firmy SELECT, a dziewczyny, które chciały sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie mierzyły się ze stojącym w bramce Gazusiem – popularną maskotką PGNiG.

 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: