Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 grudnia 2020

Sigvaldi Gudjonsson na dłużej w Kielcach!

Islandzki skrzydłowy przedłużył kontrakt z KS Vive Handball S. A. “Mamy tutaj wyjatkową więź między zawodnikami” – mówi Sigvaldi Gudjonsson.

Sigvaldi Gudjonsson Łomża Vive Kielce

Sigvaldi Gudjonsson pozostanie w Kielcach do 2022 roku! Dotychczasowy kontrakt prawoskrzydłowego obowiązywał do końca aktualnego sezonu. Zawodnik dołączył do drużyny Łomża Vive Kielce minionego lata, a już podczas ogłaszania transferu w listopadzie 2019 r. Prezes Bertus Servaas zapowiadał, że będzie chciał wkrótce przedłużyć umowę. Tak też się stało – Sigvaldi pozostanie z nami na kolejny rok.

Bardzo się cieszę, że mogę przedłużyć mój pobyt w Kielcach! Klub bardzo mi się podoba, super dogaduję się z chłopakami, a wszystko utrzymane jest na najwyższym stopniu profesjonalizmu – mówi Sigvaldi Gudjonsson – Jesteśmy na pierwszym miejscu w grupie Ligi Mistrzów, naszym celem jest wygranie wszystkiego. Ja mam 26 lat i chcę zdobyć tyle tytułów, ile tylko możliwe!

Islandczyk dołączył do Łomża Vive Kielce tego lata, zastępując na pozycji Blaža Janca, który odszedł do Barcelony. Na prawym skrzydle gra razem z Arkadiuszem Moryto i bardzo chwali sobie współpracę z nim.

Gramy z Arkiem po trzydzieści minut każdy i to się super sprawdza, myślę, że bardzo dobrze się uzupełniamy. Pomagamy sobie na treningach, mam od Arka duże wsparcie, jeśli nie rozumiem czegoś jeszcze po polsku. Na tym poziomie nie da się grać całych meczów od deski od deski – uśmiecha się Sigvaldi.

Zawodnik podkreśla, że doskonale odnajduje się w międzynarodowym zespole i cieszy się, że może być jego częścią.

Mamy tutaj wyjątkową więź między zawodnikami – przekonuje – Wszyscy jesteśmy przyjaciółmi, wręcz braćmi. Razem trenujemy, razem się bawimy. Są między nami różnice kulturowe, prezentujemy różne szkoły piłki ręcznej – hiszpańskiej, skandynawskiej, kontynentalnej. To wszystko wychodzi zespołowi na dobre!

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: