Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 27 listopada 2016

Skuteczna gra Chrobrego w końcówce

Meble Wójcik przyjechały do Głogowa szukać punktów. Zespół z Elbląga wygrał jedno spotkanie i bardzo potrzebuje zdobyczy punktowej. Nadzieję na dobry wynik dały meblarzom ostatnie wyniki gospodarzy, głogowianie przegrali trzy mecze z rzędu.
Chrobry od pierwszych sekund spotkania postawił na mocną obronę i taka taktyka zaczęła przynosić efekt. – Myślę, że początek spotkania ustawił cały mecz. – powiedział Jarosław Cieślikowski, szkoleniowiec Chrobrego. Meble nie potrafiły wypracować sobie pozycji rzutowej i piłka padała łupem głogowskich obrońców. – Źle zaczęliśmy ten mecz, zabrakło nam agresji, pierwsza połowa wyglądała bardzo źle. – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Jacek Będzikowski, trener Mebli Elbląg.
12seria_chrvselb_foto8Z kolei w ataku Chrobry świetnie grał z kołem i dwie pierwsze bramki gospodarze zdobyli po rzutach Krzysztofika. Później gra nieco się wyrównała, goście lepiej radzili sobie w ataku pozycyjnym. Ale taki stan rzeczy nie trwał długo. Gra głogowian szybko wróciła na odpowiednie tory i gospodarze zaczęli budować przewagę.
Superligowe doświadczenie zawodników z Głogowa było widoczne kiedy grali w podwójnym osłabieniu. Nie stracili bramki, a dodatkowo trafienie dla Chrobrego zdobył Gujski. W bramce głogowian dobry występ zaliczył Stachera. Uzyskał wysoką skuteczność i zdobył bramkę rzutem przez całe boisko.
12seria_chrvselb_foto2Do drugiej części spotkania Chrobry przystępował z 6 bramkową przewagą. W grze gospodarzy coś się zacięło. Przede wszystkim brakowało skuteczności w ataku. Gorąco zrobiło się w 56. minucie, kiedy Meble traciły do gospodarzy tylko dwie bramki. – Fajnie, że udało nam się zbliżyć do przeciwnika na dwie bramki, ale zabrakło konsekwencji w ataku w pewnych momentach i niestety przegraliśmy – podsumował Michał Tórz, rozgrywający Meble Wójcik Elbląg.
Chrobry poprawił skuteczność gry w końcówce spotkania, w bramce świetnie pomógł Stachera i trzy punkty zostały w Głogowie. – Całe szczęście potrafiliśmy się wydostać z tego dołka – powiedział Rafał Stachera, bramkarz Chrobrego.
Chrobry Głogów – Meble Wójcik Elbląg 28-23

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: