-:-

Dodano: 3 grudnia 2017

Skuteczne Wybrzeze

Emocje, zaangażowanie, wola walki i spektakularne akcje – tego zdecydowanie nie zabrakło w tym meczu. To było ostatnie spotkanie Wybrzeża Gdańsk w hali AWFiS w tym roku i trzeba przyznać, że czerwono-biało-niebiescy godnie pożegnali się ze swoją halą. Mecz z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski zakończył się 29:20.

Spotkanie od skutecznego rzutu rozpoczął Mateusz Góralski. Szybko odpowiedział jednak Łukasz Rogulski. I choć pierwsze minuty były wyrównane, serię oczek od 6. minuty rozpoczął Jacek Sulej. Potem kolejno trafiali Rogulski, Papaj i Kondratiuk i ponownie Sulej i w 12. minucie było 6:2. Mocna obrona gdańszczan, dobra gra Artura Chmielińskiego, a do tego skuteczne ataki zawodników z pola zaowocowały pięciobramkową przewagą do przerwy. Wynik w ostatnich sekundach pierwszej połowy ustalił Piotr Papaj. – U nas obrona dziś funkcjonowała super, a jak obrona funkcjonuje super, to w ataku gra się dużo, dużo łatwiej. Jest taki komfort psychiczny, przez co dużo lepiej graliśmy w ataku i wychodziło nam bardzo dużo – skomentował tuż po meczu Papaj.

Druga połowa to mocne otwarcie gdańszczan. W 32. minucie fantastycznym atakiem popisał się Wróbel. Tuż potem wynik poprawił Papaj i ponownie trafił Wróbel. Świetne akcje kończyli coraz częściej najlepiej punktujący w tym meczu Mateusz Wróbel, Łukasz Rogulski i Piotr Papaj. W 47. minucie po bramce Wróbla było już 24:13. Wówczas serię zaliczył Piotrkowianin – trafiali kolejno Pacześny, Pożarek, a z siódmego metra nie pomylił się Swat. Zespół gości nie był jednak w stanie zagrozić świetnie dysponowanym gospodarzom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:20. – To nie był mecz w naszym wykonaniu, to był 60-minutowy dramat. Dużo błędów, brak skuteczności, chcieliśmy się poprawić, ale czegoś zabrakło – skomentował trener gości.

Wybrzeże Gdańsk 29:20 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Pieńczewski, Suchowicz – Wróbel 7, Papaj 6, Rogulski 6, Kondratiuk 4, Prymlewicz 2, Sulej 2, Adamczyk 1, Komarzewski 1 oraz Bednarek, Podobas
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski:  Procho, Schodowski – Woynowski 6, Swat 3, Mróz 2, Pacześny 2, Surosz 2, Góralski 1, Iskra 1, Makowiejew 1, Pożarek 1, Urbański 1 oraz Andreou, Kaźmierczak, Rutkowski