Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 września 2016

SPECJALNI GOŚCIE

Minister sportu Witold Bańka, wiceprezes PGNiG Janusz Kowalski, prezes ZPRP Andrzej Kraśnicki oraz dwóch naszych wybitnych reprezentantów – Michał Daszek i Bartosz Jurecki. Te osoby wzięły udział w organizowanej przez nas konferencji prasowej zapowiadającej start profesjonalnej PGNiG Superligi.
1
Spotkanie z mediami zorganizowaliśmy na stadionie PGE Narodowy. Dziennikarzy przywitał szpaler manekinów ubranych w stroje zespołów występujących w PGNiG Superlidze. Na konferencje prasową przybyli też przedstawiciele wszystkich klubów grających w lidze. Z szalikami klubowymi na szyi chętnie odpowiadali na pytania dziennikarzy i pozowali do zdjęć.
Konferencja prasowa rozpoczęła się od prezentacji utworu zespołu Luxtorpeda „Silnalina”, który został oficjalnym hymnem ligi. Następnie prezes PGNiG Superligi Łukasz Gontarek przedstawił zreformowany system rozgrywek. – To jest nowy rozdział w prawie stuletniej historii piłki ręcznej w Polsce. Wierzymy, że profesjonalizacja ligi podniesie jej poziom. Pod względem sportowym już jest całkiem nieźle, teraz przyszedł czas na organizację rozgrywek i zarządzanie w klubach – mówił prezes PGNiG Superligi Łukasz Gontarek.
Piłka ręczna w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie – mówił minister sportu i turystyki Witold Bańka. Wybitni zawodnicy z kraju i za granicy walczą o miejsca w pierwszych składach czołowych polskich drużyn. Utworzenie PGNiG Superligi to duży krok w profesjonalizacji rozgrywek szczypiorniaka w kraju. Mądrze i profesjonalnie prowadzona, gromadząca najlepsze zespoły, liga będzie w przyszłości stanowić o sile piłki ręcznej także na reprezentacyjnym poziomie. Odpowiedzialny sponsoring, rozwinięty marketing ale przede wszystkim wysoki poziom sportowy to klucz do sukcesu.
Sponsorem tytularnym rozgrywek jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Konsekwentnie i z dumą sponsorujemy polską piłkę ręczną. To właśnie z naszej inicjatywy startuje zawodowa liga piłki ręcznej mężczyzn. Będzie zarządzana przez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością, której udziałowcami we wrześniu zostanie 14 klubów będących jednocześnie spółkami akcyjnymi. Naszą ambicją jest stworzenie w Polsce silnych biznesowo rozgrywek, które skutecznie będą konkurować z ligą niemiecką, duńską czy francuską o międzynarodowe zaangażowanie sponsorów – podkreślił wiceprezes PGNiG ds. korporacyjnych Janusz Kowalski.
Nowym parterem technicznym PGNiG Superligi została duńska firma SELECT. Umowa będzie obowiązywać przez trzy lata. Wszystkie kluby najwyższej klasy rozgrywkowej piłki ręcznej mężczyzn będą korzystać z piłki ULTIMATE. Z każdym kolejnym sezonem SELECT będzie dostarczać nową wersję tego modelu.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: