Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 21 maja 2018

Spójnia Gdynia pobiegła dla Tymona!

19 maja na gdyńskim bulwarze odbyło się wyjątkowe wydarzenie – „Bieg charytatywny dla Tymona”. Stowarzyszenie sportowe biegamyrazem.pl we współpracy z Okręgowym Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i Miastem Gdynia, zorganizowało drugą edycję zawodów dla biegaczy oraz osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich.

 
O godzinie 13.00 ruszył bieg na dystansie 5 km po trasie doskonale znanej uczestnikom gdyńskiego Parkrunu, w którym udział wzięli zawodnicy Spójni Gdynia: Paweł Ćwikliński, Sergiusz Dworaczek, Oskar Męczykowski i Kuba Wolski.
 
Środki uzyskane z wpisowego od biegaczy przeznaczone zostaną pomoc dla 5 – letniego, niewidomego Tymona – chłopca wymagającego rehabilitacji także w domu, do czego niezbędny jest sprzęt pomocniczy i rehabilitacyjny. Dzięki niemu rodzice Tymona będą mogli właściwie zadbać o zdrowie synka, a co ważniejsze mieć nadzieję na choćby minimalną poprawę jakości jego życia.Kluczowym aspektem zawodów jest integracja osób poruszających się na wózkach inwalidzkich wraz z biegaczami oraz zachęta do aktywności na świeżym powietrzu.
 
Pomagajmy, razem możemy więcej!
fot.: Grzegorz Jędrzejewski / 058sport.pl

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: