-:-

Dodano: 6 grudnia 2017

Spójnia postraszyła Piotrkowianina

Piłkarze ręczni Piotrkowianina pokonali Spójnię Gdynia 39:32 (16:18) w spotkaniu 13. serii PGNiG Superligi. O wygranej gospodarzy zdecydowało ostatnie dwadzieścia minut.

Wynik spotkania otworzył były zawodnik Piotrkowianina Rafał Jamioł. Dwukrotnie pokonał rzutami z dystansu świeżo upieczonego reprezentanta Polski Marcina Schodowskiego. Chwilę później było jednak już 2:2. Do wyrównania doprowadzili celnymi rzutami: Roman Pożarek i Filip Surosz. W pierwszej połowie ambitnie walczący goście prowadzili wyrównaną grę z Piotrkowianinem, a momentami prowadzili nawet 2-3 bramkami. Nie do zatrzymania był skuteczny Robert Kamyszek, który popisywał się rzutami z dystansu. Po trzydziestu minutach było 18:16 dla Spójni.

Druga połowa rozpoczęła się po myśli gości. Zapachniało niespodzianką w 38. minucie kiedy to skrzydłowy Spójni Adam Lisiewicz rzucił gola dającego gościom prowadzenie 22:19. Od tego momentu inicjatywę przejął jednak Piotrkowianin. W 41. minucie doprowadził do wyrównania (22:22), a w następnych minutach zaczął budować sobie przewagę. Skutecznie kontry kończył Mateusz Góralski, a bardzo dobrze bronił w piotrkowskiej bramce Damian Procho. Ostatecznie zespół Dmytro Zinchuka wygrał różnicą siedmiu trafień – 39:32.

– To był otwarty handball. Nie mogę być jednak zadowolony z postawy swojej drużyny w pierwszej połowie. Zaczęliśmy lepiej bronić po przerwie i dlatego wygraliśmy. Myślimy już o spotkaniu w Głogowie. To będzie jednak trudny mecz – powiedział po spotkaniu Zinchuk.

– Nie możemy tak grać jak dzisiaj. Gdyby przyjechał do Piotrkowa mocniejszy zespół to nie dalibyśmy rady wygrać. Zagraliśmy słabo w defensywie i nad tym elementem musimy popracować. Do Głogowa jedziemy w piątek po trzy punkty – dodał najskuteczniejszy zawodnik Piotrkowianina Piotr Swat.
Piotrkowianin – Spójnia Gdynia 39:32 (16:18)
Piotrkowianin: Procho, Schodowski – Mróz 2, Urbański 1, Woynowski 2, Iskra 4, Kaźmierczak, Swat 8/5, Góralski 6, Surosz 3, Andreou, Pożarek 3, Makowiejew 5, Tórz 4, Pacześny 1.
Trener: Dmytro Zinchuk