Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 maja 2018

Spójnia w SP nr 34 w Gdyni

Bieżący tydzień zawodnicy Spójni Gdynia, Robert Kamyszek i Oskar Męczykowski, rozpoczęli od spotkania z uczniami klasy IV w Szkole Podstawowej nr 34 w Gdyni. Dzięki pięknej pogodzie, która towarzyszyła, rozgrzewka oraz mecz zostały poprowadzone na świeżym powietrzu.

 
– Dzieci były bardzo zadowolone zwłaszcza, że spotkanie zostało poprowadzone przez profesjonalistów, co jest dla nich dużym wyróżnieniem. Zawodnicy mieli w związku z tym duży posłuch wśród uczniów i bardzo duże zainteresowanie ze strony uczniów – powiedział Wiesław Wiwatowski, nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 34 w Gdyni.
 
 
Jak dodaje Kamyszek – Wf ze Spójnią to świetna inicjatywa. Chcemy za jego sprawą przybliżyć dzieciom i młodzieży zasady naszej dyscypliny. Ponadto cieszymy się, że jest tak duże zainteresowanie tego typu akcjami. Wielu zawodników swoją przyszłość widzi w roli trenera, dlatego też tego typu akcje cieszą i myślę, że są wartościowym doświadczeniem nie tylko dla uczniów ale i zawodników.
 
 
Co więcej, jak uzupełnia Męczykowski – W dzisiejszych czasach dzieci spędzają zdecydowanie za dużo czasu przed komputerami, a tego typu akcje, jak WF ze Spójnią mają na celu ich zachęcić do wyjścia z domu po szkole oraz zarazić grą w naszym przypadku w szczypiorniaka. Nawet już takie jednorazowe zajęcia pozwalają im poznać chociaż podstawowe zasady piłki ręcznej, która poza tym, że jest bardzo ciekawą dyscypliną to także uczy koordynacji ruchowej, a przede wszystkim kształtuje charakter.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: