-:-

Dodano: 20 kwietnia 2019

Spokojne święta dla Wybrzeża

W Wielką Sobotę w Gdańsku Energa Wybrzeże Gdańsk podejmowało Zagłębie Lubin. Oba zespoły do spotkania podeszły mocno podrażnione przegraną w pierwszej serii rundy spadkowej. Czerwono-biało-niebiescy na wyjeździe ulegli Enerdze MKS Kalisz, a lubinianie u siebie sensacyjnie przegrali z Arką Gdynia. Spokojniejsze Święta będą mieli szczypiorniści Energi Wybrzeża.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze. Wynik otworzył Kelian Janikowski, chwilę później odpowiedział mu Dudkowski. W 6. minucie Energa Wybrzeże prowadziło już jednak 4:2. Niemal od samego początku świetnie między słupkami spisywali się Artur Chmieliński i Jakub Skrzyniarz. W ataku skuteczniejsi byli jednak gdańszczanie, którzy po kwadransie gry prowadzili już 10:6. Skrzyniarza pokonał wówczas Wojciech Prymlewicz, który z konieczności, wobec kontuzji Ramona Oliveiry, zagrał na prawym rozegraniu. Kilka minut później gościom udało się zniwelować stratę to dwóch oczek – trafiali wówczas Dudkowski i Pawlaczyk, a rzutu karnego nie wykorzystał Kondratiuk. Do końca tej części gry podopieczni Thomasa Orneborga wrócili do swojego rytmu gry i na przerwę schodzili prowadząc 19:15. – Straciliśmy sporo bramek, myślę, że w obronie w kilku sytuacjach mogliśmy zachować się lepiej – powiedział Jakub Moryń.

Drugą połowę od skutecznego ataku rozpoczął Kondratiuk. Dalej mecz toczył się bramka za bramkę. W 39. minucie po dwóch z rzędu bramkach Krzysztofa Komarzewskiego było 25:19. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania lubinianie zbliżyli się na trzy trafienia, ale to czerwono-biało-niebiescy kontrolowali wynik. W 56. minucie po dwóch z rzędu skutecznych rzutach Ksawerego Gajka było już 33:25. Do końca spotkania lubinianom udało się nieco podreperować rezultat. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35:30. – Wydaje mi się, że to zwycięstwo nas podbuduje i teraz będzie już tylko lepiej. Jedziemy do Szczecina po kolejne punkty i na pewno nie będziemy się poddawać – skomentował tuż po meczu Ksawery Gajek.

Energa Wybrzeże Gdańsk 35:30 MKS Zagłębie Lubin

Energa Wybrzeże Gdańsk: Chmieliński, Witkowski – Komarzewski 8, Prymlewicz 6, Gajek 5, Kondratiuk 5, Wróbel 4, Janikowski 3, Bednarek 2, Frańczak 1, Salacz 1 oraz Adamczyk, Gądek, Papaj

MKS Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Chychykało 6, Dudkowski 6,Moryń 4, Sroczyk 4, Dawydzik 2, Jaszka 2, Kużdeba 2, Pawlaczyk 2, Gębala 1, Mrozowicz 1 oraz Bondzior, Pietruszko, Szymyślik