-:-

Dodano: 8 września 2021

„Sponsorskie Derby” dla Puławian

Inauguracja sezonu 2021/22 PGNiG Superligi w Puławach zakończyła się wysokim zwycięstwem gospodarzy. MVP spotkania został Andrii Akimenko, który zdobył dla Azotów-Puławy 8 bramek.

Pierwszy gol meczu padł łupem Puław, którzy od początku chcieli udowodnić, że „sponsorskie derby” ponownie będą dla nich zwycięskie. Jednak drużyna z Tarnowa postawiła twarde warunki gry i nie oddawała pola przeciwnikom. Jednak po uzyskaniu czterobramkowej przewagi Puławianie kontrolowali przebieg pierwszej połowy. Wiele nietrafionych bramek i błędów po obu stronach drużyny poskutkowało zakończeniem pierwszej części spotkania ośmiobramkowym prowadzeniem gospodarzy. Po zmianie połów kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Partyzantów byli świadkami festiwalu błędów i nieskuteczności rzutowej zawodników w polu. Na wyrazy uznania zasługuje bramkarz Grupy Azoty Unia Tarnów, który przez blisko 10 minut drugiej połowy stawiał zdecydowany opór kanonadzie niebiesko-biało-czerwonych, dzięki czemu goście zbliżyli się na 6 oczek. Przebudzenie Azotów-Puławy w końcówce spotkania pozwoliło odskoczyć gospodarzom i uzyskać przewagę 11 bramek. Wynik spotkania przypieczętował Łukasz Rogulski i dzięki jego bramce KS Azoty-Puławy S.A. zwyciężyli z Grupą Azoty Unia Tarnów 30:21.

Azoty-Puławy – Grupa Azoty Unia Tarnów 30:21 (18:10)