-:-

Dodano: 26 kwietnia 2019

Spora zaliczka Wisły

Piotrkowianin przegrał z Orlen Wisłą Płock 26:32 (10:14) w pierwszym spotkaniu 1/4 rundy finałowej. Kibice, którzy opuszczali Halę Relax mogli być zadowoleni z poziomu meczu oraz z gry podopiecznych Dmytro Zinchuka.

Piotrkowianin rozpoczął znakomicie i w 4. minucie po kontrze Tomasza Mroza było 3:0 dla Piotrkowianina. Do 20 minuty wynik meczu oscylował wokół remisu, a o rezultacie pierwszej odsłony zdecydował moment przestoju. Od stanu 8:8 goście rzucili cztery bramki z rzędu. Z tą przewagą (10:14) zeszli do szatni.

Drużyna wicemistrzów Polski powiększyła jeszcze tę przewagę w pierwszych minutach drugiej połowy. Piotrkowianin nie złożył jednak broni i do końca walczył jak najlepszy wynik. W pewnym momencie przegrywał już tylko różnicą trzech bramek (18:21). Końcówka przyniosła kilka efektownych akcji z jednej i drugiej strony, a wynik spotkania na 26:32 ustalił po skutecznej kontrze Grzegorz Sobut. Wcześniej kibice burzą oklasków nagrodzili świetną akcję Patryka Mastalerza.

– Wiem, że zabrzmi to nieco buńczucznie, ale ja uważam, że ten sezon się jeszcze dla nas nie skończył i do Płocka pojedziemy odrobić stratę sześciu bramek. To jest piłka ręczna, a ja jestem sportowcem i na pewno nie powiem przed meczem, że jadę do przegrać. Według mnie wynik dwumeczu jest jeszcze sprawą otwartą – powiedział po spotkaniu Marcin Schodowski, bramkarz Piotrkowianina.

Piotrkowianin – Orlen Wisła Płock 26:32 (10:14)

Piotrkowianin Pitrków Trybunalski: Schodowski, Procho – Mróz 2, Iskra, Szopa 4/3, Kaźmierczak, Swat, Nastaj, Surosz 3, Andreou 2, Pożarek 1, Mastalerz 4, Sobut 2, Tórz 4, Pacześny 4.