Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 października 2020

Spotkanie władz Superligi z trenerami Reprezentacji Polski

W okresie nadzwyczajnej transmisji i wzrostów zakażeń COVID-19, która spowodowała anulowanie 4 serii i kilku innych meczów zaplanowanych do rozegrania w ramach PGNiG Superligi oraz w związku z poszukiwaniem rozwiązań umożliwiających utrzymanie dodatkowych terminów na organizację zgrupowania zawodników reprezentacji Polski, w dniu dzisiejszym miało miejsce specjalne spotkanie władz Superligi Sp. z o.o. oraz Związku Piłki Ręcznej w Polsce. W spotkaniu udział wziął Zarząd spółki, Marek Janicki i Piotr Należyty oraz dyrektor sportowy ZPRP Damian Drobik wraz z selekcjonerem i asystentem trenera reprezentacji Polski, trenerami Patrykiem Romblem i Sławomirem Szmalem.

W wyniku rozmów wspólnie zadecydowano o zredukowaniu liczby zaplanowanych dni szkoleniowych dedykowanych kadrze seniorów tak, by wygospodarować okienka w kalendarzu dla rozgrywek PGNiG Superligi oraz dostosowaniu terminów meczów 4 serii, tak by zgrupowanie kadry mogło się odbyć w zaplanowanym terminie. W ten sposób 4 seria spotkań zaplanowana została do rozegrania jeszcze w październiku, a po jej zakończeniu kadrowicze bezpośrednio udadzą się na centralne zgrupowanie, by przejść badania na obecność COVID-19 i bezpiecznie rozpocząć bezpośrednie przygotowanie do rozpoczynających się w listopadzie kwalifikacji do EHF EURO 2022. W ramach kwalifikacji rozegrane zostaną w tym czasie dwa mecze: ze Słowenią i Niderlandami. 

Wspólnie wypracowano także kolejny termin na 15 grudnia, który pozwoli rozegrać zaległe mecze PGNiG Superligi. Zarówno zarząd Superligi sp. z o.o. jak i przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce, zamierzają nadal blisko współpracować poszukując rozwiązań dla pełnego przeprowadzenia rozgrywek PGNiG Superligi i organizacji zgrupowań kadry narodowej.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: