-:-

Dodano: 30 marca 2019

Stal Mielec wywozi punkty ze Szczecina

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni przegrali z SPR Stalą Mielec 28 – 31. W pierwszym meczu o utrzymanie szczecinianie ponownie zmierzą się z dzisiejszymi gośćmi, ale kto będzie gospodarzem zadecyduje ostatnia kolejka w którym podopieczni Rafała Białego zmierzą się w Głogowie, a mielczanie u siebie z Piotrkowem.

Drużyny z Mielca i Szczecina przed meczem dzieliły raptem 3 punkty. Wygrana gospodarzy gwarantowała pewne 12 miejsce. Spotkanie od początku było bardzo szybkie i emocjonujące. Po 3 minutach było 2 – 3, natomiast w 7 minucie gospodarze prowadzili 5 – 4. W 15 minucie po bramce najskuteczniejszego w 1 połowie Arkadiusza Bosego wygrywali 15 – 11. Końcówka 1 połowy podobnie jak w Kaliszu nie należała do najlepszych. Karnego nie rzucił Piotr Rybski, a 4 razy z rzędu trafili mielczanie i prowadzili do przerwy 17 – 15.

Druga część meczu zaczęła się od nierzuconego karnego w wykonaniu Bartosza Kowalczyka, ale chwilę później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie na 18 – 15. Szczecinianie długo gonili gości i udało się w 47 minucie po bramce Pawła Krupy, jednak w 57 minucie ponownie mielczanie wyszli na prowadzenie tym razem cztero-bramkowe. Zryw Pawła Krupy i kontra Dawida Fedeńczaka doprowadziła do stanu 28 – 29, jednak końcówka należała ponownie do mielczan, którzy wygrali ostatecznie 28 – 31.

Sandra SPA Pogoń Szczecin– Zapora, Bartosik – Bosy 8, Krupa 8, Zaremba 6, Rybski 2, Jońca 1, Jedziniak 1, Krysiak 1, Fedeńczak 1, Wąsowski, Biernacki, Matuszak, Miłek

SPR Stal Mielec – Andelic, Wiśniewski –  Kowalczyk 8, Krępa 5, Sarajic 5, Wilk 4, Rutkowski 3, Mochocki 2, Wypych 1, Skuciński 1, Rusin 1, Krupa 1,