Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 4 października 2016

Starcie niepokonanych

 
Po pięciu kolejkach w PGNiG Superlidze tylko trzy ekipy mogą pochwalić się kompletem punktów. Środowy mecz Orlen Wisły Płock i Azotów Puławy wyłoni zespół, który z tych dwóch dalej będzie mógł chwalić się tytułem niepokonanych. 
Mecz Orlen Wisły Płock z Azotami Puławy będzie bez wątpienia hitowym pojedynkiem 6. serii spotkań PGNiG Superligi. O ile postawa Nafciarzy nie powinna zaskakiwać, o tyle już Azoty notują najlepszy start w historii swoich ligowych występów. W poprzednim sezonie o tej porze puławianie mieli na koncie tylko jedną przegraną – właśnie z Orlen Wisłą. W ostatniej kolejce podopieczni Marcina Kurowskiego bez skrupułów rozprawili się z również niepokonanym dotąd zespołem MMTS Kwidzyn 33:21, czym udowodnili, że znajdują się na fali.
Włodarze klubu z Puław w letniej przerwie nie kryli swoich ambicji. Zespół Azotów wzmocnił kadrowicz – kołowy Bartosz Jurecki oraz rozgrywający Krzysztof Łyżwa, który za dane mu zaufanie odwdzięczył się już dwudziestoma dwoma bramkami. Tylko o jedną mniej ma na swoim koncie Nikola Prce, co pokazuje skąd można spodziewać się największego zagrożenia ze strony puławian.
Nafciarze do konfrontacji z Azotami przystąpią niemal z biegu. Dopiero w poniedziałek wieczorem zameldowali się w Płocku, po powrocie z niedzielnego meczu w Paryżu. Dziś odbędą jeden trening i już w środę ponownie wybiegną na boisko. Mimo, że to dla nich bardzo gorący okres pomiędzy kolejnymi spotkaniami w VELUX EHF Lidze Mistrzów, zagrają tradycyjnie o komplet punktów  – Taka jest nasza mentalność, nieważne z kim, nieważne gdzie, zawsze dążymy do zwycięstwa – zapowiada kapitan Nafciarzy Adam Wiśniewski  – Zdajemy sobie sprawę, że nasi przeciwnicy będą podbudowani swoimi ostatnimi wynikami i w Orlen Arenie będą chcieli coś ugrać, ale jeśli chcemy realizować cele, które sobie postawiliśmy, to w Superlidze nie możemy sobie pozwolić na straty punktów. We wtorek będziemy mieli chwilę czasu, aby na spokojnie obejrzeć mecze Azotów w tym sezonie i wyciągnąć z tego wnioski, a następnie wdrożyć je w życie.
 
Mecz Orlen Wisła Płock – KS Azoty Puławy, 5.10., godz. 18.30, TRANSMISJA W CANAL+ SPORT OD 18.15
 
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: