-:-

Dodano: 2 maja 2022

Starcie o Final4 Ligi Europejskiej!

Już 3 maja o godz. 20:45 w Orlen Arenie odbędzie się druga odsłona walki o najlepszą czwórkę European League. Nafciarze, z dwubramkowym zapasem po spotkaniu w Szwajcarii, podejmą Kadetten Schaffhausen.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnego sezonu, jednak teraz nadszedł najważniejszy okres, w którym możemy zawalczyć o tytuły i wiemy, że wszystko jest możliwe. Drużyna również, jest zadowolona z naszych dotychczasowych osiągnięć, ale chcemy więcej! Zespół jest głodny sukcesu – chcemy pokazać, że jesteśmy bardzo dobrą drużyną i możemy zawalczyć z każdym! – trener Xavi Sabate.

Szwajcarzy górą w ostatnich minutach

We wtorek 26 kwietnia Nafciarze rozegrali pierwsze z dwóch ćwierćfinałowych spotkań z Kadetten Schaffhausen. Już w pierwszej połowie płocczanie wypracowali kilkubramkową przewagę i mogło się wydawać, że Wiślacy zejdą na przerwę ze spokojnymi głowami, jednak w końcówce do głosu doszli szwajcarzy, którzy zanotowali trzy trafienia z rzędu, czym zmniejszyli swoje straty, a tym samym przewagę ORLEN Wisły Płock do jednej bramki. Ostatecznie rezultat po pierwszej połowie zatrzymał się na 18:19. Drugą połowę lepiej rozpoczęli Wiślacy, a z czasem udało im się dołożyć kilka trafień, dzięki czemu ich prowadzenie wzrosło do sześciu bramek. Niestety podobnie, jak w pierwszej części meczu, tak i w drugiej w ostatnich minutach do głosu doszli miejscowi i pierwsza odsłona pojedynku o Final4 zakończyła się wygraną ORLEN Wisły Płock, przy rezultacie 31:33.

Intensywna przerwa?

Podobnie, jak w przypadku spotkań z TBV Lemgo Lippe w 1/8 LE, tak i przy rywalizacji z Kadetten Schaffhausen pomiędzy pierwszym, a drugim meczem zaplanowano tydzień przerwy. Jednak, zarówno Nafciarze, jak i Kadeci nie poświęcili tego okresu na odpoczynek, ponieważ jedni i drudzy rozegrali spotkania na krajowym podwórku. Orlen Wisła Płock zmierzyła się z Energą MKS Kalisz w 24. serii rozgrywek PGNiG Superligi i pokonała kaliszan (39:28), natomiast Szwajcarzy mieli nieco więcej pracy. Kadetten jest obecnie w trakcie decydującej fazy sezonu – play-off. Przeciwnicy Wiślaków przez ostatni tydzień (w czwartek oraz sobotę) rozegrali dwa mecze w ćwierćfinale mistrzostw Szwajcarii, a ich rywalem był zespół BSV Bern (runda główna: 8. miejsce). Oba spotkania zakończyły się zwycięstwem Kadetów – pierwsze przy wyniku 40:28, natomiast drugie – 31:30. Dzięki takim rezultatom Kadetten awansowało do półfinału mistrzostw Szwajcarii.

Wydaje się, że płocczanie są w nieco lepszej sytuacji, ponieważ rozegrają o jeden mecz mniej, a dodatkowo Kadeci grali dzień później – w sobotę. Nie można jednak zapomnieć o tym, co Szwajcarzy pokazali podczas pierwszej części pojedynku z ORLEN Wisłą Płock. Jak widać, nieważne jak Kadeci zaczynają, ale w ostatnich minutach potrafią namieszać w losach spotkania.

Walka o Final4 – tym razem z Kibicami!

ORLEN Wisła Płock ma już doświadczenie w walce o awans do najlepszej czwórki Ligi Europejskiej. W ubiegłym sezonie Nafciarze, na tym etapie gier, spotkali się z duńskim GOG. W obu meczach triumfowali gospodarze – w Danii GOG wygrał 30:27, natomiast w Płocku Wiślacy zwyciężyli 31:26, dzięki czemu to niebiesko-biało-niebiescy mogli cieszyć się z udziału w Final4. Był to historyczny awans płockiej Wisły, lecz do pełni szczęścia w Orlen Arenie zabrakło kluczowego elementu – Kibiców. Przyczyniła się do tego sytuacja epidemiologiczna i „przymusowe” oglądanie tego ważnego sukcesu sprzed ekranów zamiast z trybun. Dziś hale są już otwarte i w całości dostępne dla fanów sportowych emocji, a tych z pewnością nie zabraknie 3 maja w Orlen Arenie.