Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 6 grudnia 2016

Starcie z podtekstami

Mecz NMC Górnika Zabrze z Sandrą SPA Pogoń Szczecin jest pełen podtekstów. Szkoleniowcem Portowców został Mariusz Jurasik, który dwa miesiące temu pożegnał się z zabrzańską drużyną. Prawdopodobnie spróbuje udowodnić swoją wartość w trakcie meczu w Zabrzu. Gospodarze na pewno nie będą też dłużni w walce o dwa ligowe punkty.
Jurasik w roli szkoleniowca Pogoni zadebiutuje właśnie w Zabrzu. Zmiana była najwyraźniej potrzeba, bo szczecinianie w jedenastu meczach wywalczyli tylko cztery punkty. Niewykluczone, że wyjdzie na parkiet, na którym pół roku wcześniej kończył zawodniczą karierę.
Trudno przewidzieć jak wpłynął na Pogoń. Kilka dni wcześniej odwołano ich spotkanie z KPRem RC Legionowo z powodu plagi kontuzji w zespole z Mazowsza. To już trzeci mecz Portowców w tym sezonie, który został przełożony na późniejszy termin.
Przyjezdni będą bardziej wypoczęci i doskonale przygotowani. – Mariusz Jurasik bardzo dobrze nas zna i będzie  chciał przygotować swój zespół właśnie pod nas. Na pewno są to dodatkowe smaczki tego meczu, ale tak naprawdę każdy z nas chce grać o zwycięstwo i każdy chce udowodnić, że jesteśmy lepsi. Chcemy zająć przed świętami jak najlepsze miejsce, więc musimy wygrywać każde spotkanie. – ucina Sebastian Kicki, wieloletni bramkarz NMC Górnika.
Górnik bardzo potrzebuje punktów. Tym bardziej, że –  Gwardia przegrała ostatni mecz z Głogowem. Koniecznie musimy zdobyć i utrzymać trzecie miejsce w naszej grupie. – mówi trener NMC Górnika Ryszard Skutnik. Prędko jednak tonuje nastroje: – To mecz jak każdy inny. Przygotowujemy się i będziemy dążyć do zwycięstwa.
– Mają doświadczonych zawodników. Ich pierwsza siódemka jest bardzo mocna i bardzo ograna. Musimy zagrać twarde spotkanie, wszyscy musimy pokazać się z jak najlepszej strony i dzięki temu jako drużyna mamy szansę wygrać ten mecz. – mówi popularny „Kicek”.
Trener Skutnik zapytany o starcie starego trenera Górnika z nowym odpowiada – Ja nie mam nic do udowodnienia. Co miałem do udowodnienia w swojej karierze, to udowodniłem. Jestem teraz trenerem Górnika Zabrze i traktuję to spotkanie jak każdy mecz ligowy. Jeśli chłopcy zagrają na swoim poziomie, to wygramy ten mecz. – deklaruje trener Skutnik.
Stawką środowego meczu są dwa punkty. Będzie to pożegnanie zawodników z zabrzańską halą, bo ostatnią kolejkę Trójkolorowi spędzą w Głogowie na potyczce z Chrobrym (12 grudnia), a dwa dni później pojadą do Przemyśla walczyć w 1/16 Pucharu Polski z tamtejszym Czuwajem.
Mecz NMC Górnika Zabrze – Sandra SPA Pogoń Szczecin 07.12.2016 r. o 18.30, Hala Widowiskowo – Sportowa „Pogoń”

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: