Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 10 września 2016

Start ligi przypieczętowany

Mistrzowie Polski nie dali żadnych szans beniaminkowi z Gdańska. Vive Tauron Kielce pokonali drużynę Wybrzeża 31:19 (15:11) w Meczu Otwarcia PGNiG Superligi. Zwycięstwo kielczan w ERGO ARENIE w Gdańsku/Sopocie obserwowało pięć tysięcy fanów piłki ręcznej.

Mecz Otwarcia miał wyjątkową oprawę. Ceremonia otwarcia rozpoczęła się od prezentacji herbów wszystkich drużyn występujących w rozgrywkach. Po prezentacji składów drużyn sobotniego meczu, kapitan Vive Tauron Kielce Sławomir Szmal odebrał Mistrzowski Baner za zdobycie tytułu Mistrza Polski w sezonie 2015/2016.

W ceremonii otwarcie wzięli też udział mieszkańcy Trójmiasta. Biało-czerwoną flagę na boisko wnieśli podchorążowie z Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Mazurka Dąbrowskiego odśpiewał chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W przerwach publiczność rozgrzewały tancerki z grupy Cheerleaders Gdynia.

Oficjalny start profesjonalnej PGNiG Superligi przypieczętowało „pierwsze podanie”, które wymienili Prezes PGNiG Superligi Łukasz Gontarek oraz wiceprezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Janusz Kowalski.

To było fantastyczne widowisko. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w organizację Meczu Otwarcia. Jednak to był dla nas poziom minimum. Teraz chcemy, żeby było tylko lepiej – powiedział prezes PGNiG Superligi Łukasz Gontarek.

Dokładnie pięć miesięcy temu, w tym miejscu ogłosiliśmy wspólną decyzję o utworzeniu profesjonalnej ligi. Udało się to osiągnąć prawdopodobnie najszybciej w Europie. Jesteśmy dopiero na początku drogi, ale dzisiejszy mecz może być wspaniałą zapowiedzią tego, co się może dziać – powiedział wiceprezes PGNiG Janusz Kowalski.

PGNiG Superliga już teraz zaprasza na wydarzenia specjalne. Zimą planowany jest Weekend Gwiazd. W specjalnym meczu zmierzą się reprezentacje dwóch grup, składy zespołów wybiorą kibice. Na koniec sezonu planowana jest Gala PGNiG Superligi, podczas których wyróżnienia otrzymają najlepsi zawodnicy i trenerzy.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: