Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 października 2018

Strzelecki koncert Moryto

Przez 33 minuty Piotrkowianin walczył jak równy z równym z mistrzem Polski, PGE Vive Kielce. Później jednak goście wrzucili szósty bieg i wygrali różnicą trzynastu trafień (45:32).

 
Kielecka drużyna przyjechała do Piotrkowa niespełna 48 godzin po znakomitym boju z Montpellier HB. Mistrzowie Polski mieli prawo czuć się zmęczeni i w pierwszych minutach było to widać. Piotrkowianin w 6. minucie wygrywał 4:1. Kolejne minuty należały jednak do podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Po kwadransie mistrzowie Polski prowadzili 10:6 i wydawało się, że mają spotkanie pod kontrolą. Gospodarzy stać było jednak na jeszcze jeden zryw. W 29. minucie doprowadzili nawet do remisu 18:18. Klasą dla siebie był doświadczony Grzegorz Sobut, który raz za razem dziurawił bramkę PGE Vive.
 

 
Po zmianie stron gospodarzy nie było już stać na wyrównaną walkę z faworytem. Przewaga mistrzów Polski rosła z minuty na minutę. Strzelecki koncert dał w Piotrkowie Trybunalskim Arkadiusz Moryto. Rzucił aż siedemnaście bramek, a kielecka drużyna wygrała ostatecznie 45:32. Pobiła przy okazji rekord – żaden jeszcze zespół nie rzucił tylu bramek w ligowym meczu w Piotrkowie Trybunalskim.
 
– Na pewno nie mamy się czego wstydzić. Przez całą pierwszą połowę graliśmy całkiem nieźle i dopiero w drugiej połowie faworyt nam odskoczył. Walczymy o zupełnie inne cele. Kibice obejrzeli dobry mecz, a my teraz mamy przed sobą ważne spotkanie w Szczecinie – podsumował spotkanie piotrkowski rozgrywający Sebastian Iskra.
 
Piotrkowianin – PGE Vive Kielce 32:45 (18:19)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho – Mróz 3, Urbański, Woynowski 5, Iskra 4, Szopa 1, Kaźmierczak 1, Swat 2/2, Nastaj 3, Surosz 1, Andreou 1, Pożarek 2, Mastalerz 1, Sobut 7, Pacześny 1.
Rzuty karne: 2/2.
Kary: 8 min. (Iskra, Nastaj, Pożarek, Pacześny – po 2 min.).
PGE Vive: Ivić – Jurecki 6, Alex Dujshebaev 4, Aguinagalde 2, Jachlewski 3, Lijewski 5, Moryto 17/5, Fernandez Perez 4, Daniel Dujshebaev 2, Karalek 2.
Rzuty karne: 5/5.
Kary: 8 min. (Aguinagalde – 4 min., Mamić, Karalek – po 2 min.).
Sędziowali: Łukasz Kamrowski (Cedry Wielkie), Piotr Wojdyr (Gdańsk).
Widzów:
600.
 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: